Wiadomości

  • 24 listopada 2017
  • 25 listopada 2017
  • wyświetleń: 12087

Powietrze bardzo złe. Najgorzej jest na osiedlu Barbara

Rozpoczął się kolejny sezon grzewczy. Jakość powietrza w Czechowicach-Dziedzicach pozostawia wiele do życzenia. Najgorzej jest na osiedlu Barbara, gdzie od tygodnia wartość pyłu PM10 przekracza dopuszczalną normę.

dym, smog
Dym unoszący się z komina budynku przy ulicy Traugutta · fot. czytelnik


Choć we wrześniu w życie weszła uchwała antysmogowa, z krajobrazu naszego miasta nie zniknęły kopcące kominy. W ostatnich dniach problem jeszcze mocniej się nasilił. Jak wynika z analizy czujników, które na zlecenie Urzędu Miejskiego zostały zamontowane w czterech lokalizacjach, w ostatnich dniach oddychamy bardzo złym powietrzem.

Najgorzej jest na osiedlu Barbara, gdzie od tygodnia dobowa wartość pyłu PM10 znacząco przekracza normę. Najgorzej było 17 listopada. Wówczas stężenie pyłu PM10 zbliżyło się niebezpiecznie do wartości alarmowej!

Niewiele lepsze wyniki odnotowano na urządzeniach zlokalizowanych na Lesisku i Lipowcu. W przypadku osiedla Lesisko stężenie pyłu PM10 od trzech dni przekracza normę. Na osiedlu Lipowiec wartość pyłu PM10 przekracza dopuszczalne dobowe normy od 22 listopada.

Tradycyjnie najlepsze powietrze jest w Zabrzegu, jednak i w tym sołectwie w czwartek 23 listopada stężenie pyłu PM10 nieznacznie przekroczyło dopuszczalną wartość dobową.

- Dzisiaj pogoda sprzyjała spacerom, słoneczko świeciło, było dosyć ciepło, aż się chciało wyjść, aż się chciało oddychać - komentuje jeden z naszych czytelników, który przesłał nam zdjęcie ilustrujące powyższy artykuł.

Przypominamy, że monitoring jakości powietrza dostępny jest na stronie czecho.pl.

ab / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Czechowicach-Dziedzicach" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Smog w Czechowicach-Dziedzicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Czechowicach-Dziedzicach" podaj