Wiadomości

  • 2 stycznia 2018
  • wyświetleń: 5878

Przy ulicy Krzywej spalał płyty meblowe, zapłacił 500 zł mandatu

Jeden z mieszkańców naszego miasta w przydomowym kotle palił płytami meblowymi. Podczas kontroli straży miejskiej udawał, że nie wiedział, że nie mogą być one spalane w piecu. Wizyta SM zakończyła się mandatem w wysokości 500 złotych.

28 grudnia przy ulicy Krzywej w Czechowicach-Dziedzicach eco-patrol dokonał kontroli posesji pod kątem sprawdzenia jaki stosowany jest opał w piecu c.o. W wyniku kontroli paleniska strażnik stwierdził w kotle świeżo wrzucony duży kawałek płyty meblowej. Chwilę później funkcjonariusz skontrolował piwnicę, gdzie znalazł sporą stertę pociętych na prawie równe kawałki płyty meblowe.

- Właściciel oświadczył początkowo, iż nie wiedział że nie wolno palić meblami, lecz zapytany czy wie o wprowadzonej Uchwale Anty-Smogowej na terenie województwa śląskiego od 1.09.2017 roku oznajmił, że wie - opisują interwencję strażnicy. - Mężczyzna również próbował wmówić interweniującym strażnikom, że spalone w piecu płyty meblowe nie powodują żadnych zanieczyszczeń powietrza - dodają.

Sprawca został stosownie doszkolony oraz otrzymał ulotki informacyjne. Za popełnione wykroczenie z art 191 Ustawy o odpadach został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych a także zakazano dalszego spalania tych odpadów i zaopatrzenie się w materiał dozwolony do spalenia w piecu c.o.

- W Dąbrowie Górniczej początkiem grudnia tego roku zapadł wyrok wobec mieszkańca, który w piecu spalał odpady. Sąd nakazał mu zapłatę grzywny w wysokości ponad czterech tysięcy złotych. Wyrok jest prawomocny i skierowany do wykonalności. Co ciekawe, to być może nie jest koniec kłopotów niesfornego dąbrowianina, bowiem strażnicy miejscy już wcześniej skierowali do sądu trzy wniosku o ukaranie mężczyzny. Powodem było spalanie przez niego w kominku ram okiennych i płyt paździerzowych, czym zanieczyszczał środowisko - ostrzegają strażnicy, powołując się na przykład z naszego województwa.

aka / czecho.pl

źródło: Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Czechowicach-Dziedzicach" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Smog w Czechowicach-Dziedzicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Czechowicach-Dziedzicach" podaj