Wiadomości

  • 10 stycznia 2018
  • wyświetleń: 5006

Kolędowanie w czechowickim Zespole Szkół nr 4

Zespół Szkół nr 4 w Czechowicach-Dziedzicach 5 stycznia przekonywał, że nic tak nie zbliża społeczności szkolnej do siebie jak wspólne przeżywanie Bożego Narodzenia w radosnej atmosferze kolędowania.

Kolędowanie w czechowickim Zespole Szkół nr 4 - 05.01.2017 · fot. Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej


Uroczystość swoją obecnością uświetnili przedstawiciele organu prowadzącego: członkowie Zarządu Powiatu Stanisław Pięta i Katarzyna Adamiec, przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury i Sztuki Rady Powiatu Barbara Adamska, radna Rady Powiatu Bielskiego, dyrektor czechowickiej biblioteki Ewa Kmiecik - Wronowicz, a także zastępca dyrektora bielskiej Delegatury Kuratorium Oświaty Elżbieta Sobieska i przewodniczący Rady Rodziców Rafał Pająk, przedstawiciele władz lokalnych oraz dyrektorzy i przedstawiciele zaprzyjaźnionych placówek i instytucji.

W części artystycznej uczniowie zaprezentowali klimatyczną inscenizację, która przypomniała wszystkim dlaczego Sprawca radości przychodzi na ziemię pomiędzy ludzi. Przestawienie dynamicznie przywoływało wiele obrazów z życia codziennego współczesnej rodziny, ale jak przystało na prawdziwe jasełka nie zabrakło również Adama i Ewy z raju, szatana, Świętej Rodziny, pastuszków oraz aniołków. Uczniowie, nauczyciele i rodzice przekonywali zgromadzoną publiczność, że chwałę Nowonarodzonemu można oddawać na różne sposoby. Tanecznym krokiem, wygrywaniem kolęd na różnych instrumentach, śpiewaniem kolęd oraz światowych świątecznych przebojów również w wersji anglojęzycznej, przekazywali radość wszem i wobec.

Chwilę wzruszeń dostarczyli również uczniowie posługujący się mową alternatywnej komunikacji.

Ogromnie cieszy fakt, że rodzice uczniów aktywnie włączyli się w kolędowanie dając popis swoim talentom wokalnym. Podczas radości wspólnego kolędowania, nie można było zapomnieć również o sia Zespół Szkół nr 4 w Czechowicach-Dziedzicach 5 stycznia przekonywał, że nic tak nie zbliża społeczności szkolnej do siebie jak wspólne przeżywanie Bożego Narodzenia w radosnej atmosferze kolędowania. nie można było zapomnieć o świątecznym stole, tory kusił poczęstunkiem, obfitował w kulinarne niespodzianki, przygotowane przez uczniów, rodziców i nauczycieli szkoły.

aka / czecho.pl

źródło: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.