czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 3 marca 2018
  • 26 marca 2018
  • wyświetleń: 5284

Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Zabrzegu

W środę 21 marca, w sali strażnicy OSP Zabrzeg, przeprowadzono kolejne gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem "Młodzież zapobiega pożarom".

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej
Gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Turniej zorganizowany został przez Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Czechowicach-Dziedzicach. Tradycyjnie już patronat nad turniejem objął Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut, a gospodarzem eliminacji w tym roku była Ochotnicza Straż Pożarna Zabrzeg.

W turnieju uczestniczyła młodzież szkolna z terenu Gminy Czechowice-Dziedzice w trzech grupach:
  • uczniowie klas I - VI szkół podstawowych,
  • uczniowie szkół podstawowych klas VII - VIII oraz gimnazjum klasy II i III,
  • uczniowie szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych.


Przy stolikach do rozwiązywania pisemnych testów, składających się z 25 pytań, usiadło 37 uczestników eliminacji, w tym 20 uczestników I grupy, 8 uczestników II grupy i 9 uczestników III grupy. Uczestnicy eliminacji walczyli o prawo reprezentowania Gminy Czechowice-Dziedzice, w poszczególnych kategoriach wiekowych, w eliminacjach powiatowych i możliwość uczestniczenia w kolejnych szczeblach tego turnieju. W każdej kategorii wiekowej czekało tylko 1 miejsce na udział w eliminacjach powiatowych.

Zmagania turniejowe otworzył wiceprezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP Tadeusz Kapias, a egzamin oceniała 4-osobowa komisja, powołana przez Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w składzie: bryg. Tadeusz Szkucik - Komendant Gminny OSP, Tomasz Londzin - wiceprezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP, Zbigniew Waloszczyk - Przewodniczący Gminnej Komisji Rewizyjnej ZOSP RP i Krzysztof Szary - członek Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP.

Uczestnicy eliminacji wykazali się dużą wiedzą w zakresie tematyki pożarniczej oraz zaciętą rywalizacją, bo o zwycięstwie w grupie II zadecydowała dodatkowa seria pięciu pytań ustnych, a w grupie III 2. miejsce zajęło dwoje uczestników ex aequo.

W grupie I wygrała Łucja Londzin z MDP OSP Zabrzeg, drugie miejsce zajęła Laura Micor, również z MDP OSP Zabrzeg, a trzeci był Hubert Hess z MDP OSP Dziedzice. W grupie II, najlepszym okazał się Mateusz Londzin z MDP OSP Zabrzeg, drugi był Bartosz Rusek z MDP OSP Lipowiec, a trzeci Kamil Kaplita z MDP OSP Zabrzeg. W grupie III pierwsze miejsce zajął Mateusz Tokarczyk z MDP OSP Zabrzeg, drugie miejsca z taką samą ilością punktów zajęli: Katarzyna Mola z MDP OSP Dziedzice i Mikołaj Lazarek z MDP OSP Zabrzeg.

Zwycięscy poszczególnych grup: Łucja Londzin w grupie szkół podstawowych klas I-VI, Mateusz Londzin w grupie szkół podstawowych klas VII-VIII oraz klas gimnazjalnych II-III i Mateusz Tokarczyk w grupie szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych będą reprezentować Gminę Czechowice-Dziedzice w eliminacjach powiatowych "Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej", które odbędą się 7 kwietnia 2018 roku w Jasienicy.

Nagrody oraz dyplomy laureatom turnieju w poszczególnych grupach wiekowych wręczali: Inspektor Ochrony Przeciwpożarowej Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach Marcin Dziki - w imieniu Burmistrza oraz Tadeusz Kapias i Tadeusz Szkucik w imieniu prezesa Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP.

Wyrazy uznania dla młodzieży MDP OSP Zabrzeg oraz jej opiekunów za znakomite przygotowanie uczestników do turnieju i wygranie wszystkich 3 grup wiekowych. Jak widać z powyższych wyników, to reprezentacja MDP OSP Zabrzeg reprezentuje w tym roku Gminę Czechowice-Dziedzice w eliminacjach powiatowych.

Zbigniew Waloszczyk

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.