Wiadomości

  • 12 marca 2018
  • wyświetleń: 6714

Polał węgiel ropą i spalał odpady - teraz odpowie za to przed sądem

W minioną środę, 7 marca, przed godziną 19.00 czechowicki Eco patrol interweniował na posesji przy ulicy Łężnej. Podobnie jak w wielu innych przypadkach strażnicy kontrolowali palenisko pieca centralnego ogrzewania. Tym razem sprawa nie skończyła się ani pouczeniem, ani mandatem, ale swój finał będzie miała dopiero w sądzie.

- Na posesji skontrolowano dwa pomieszczenia. Jedno pomieszczenie garażowe, w którym zamontowany był piec typu koza oraz budynek mieszkalny. W pomieszczeniu garażowym w piecyku spalany był węgiel, miał węglowy oraz odpady gumowe - informuje straż miejska.

Jak czytamy w relacji SM, strażnik z Eco patrolu, zaglądając do pieca, zauważył dziwnie palący się materiał, którym na pewno nie był to węgiel. - Po wyjęciu z pieca pogrzebaczem palący się materiał strażnik stwierdził, że jest to paląca się guma, która ciągnęła się pod wpływem temperatury. Nie wspominając już o nieprzyjemnym zapachu - relacjonuje straż. - Koło pieca stało wiaderko z węglem, który był mokry. Strażnik sprawdził organoleptycznie materiał i stwierdził, że jest to ropa - dodają mundurowi.

Sprawca miał przyznać się wówczas, że użył ropy, aby węgiel lepiej się palił oraz że wrzucił coś gumowego do pieca, lecz nie pamiętał co to było. W popiele funkcjonariusze stwierdzili ponadto spore ilości niespalonych odpadów metalowych.

Po kontroli pomieszczenia garażowego strażnicy skontrolowali budynek mieszkalny, w którym również stwierdzili spore nieprawidłowości. - Między innymi spalanie wilgotnego drewna powyżej 20% wilgotności, a także miał węglowy oraz węgiel. Również skontrolowany został popiół, w którym znajdowały się niespalone odpady metalowe, pochodzące najprawdopodobniej z mebli - opisują strażnicy.

- Z uwagi na tak spore nieprawidłowości i popełnione wykroczenia sprawca twierdził, że nie będzie płacił mandatów, dlatego też strażnicy sporządzili wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Pszczynie za wykroczenia z art. 191 Ustawy o odpadach, a także z art. 334 Ustawy Prawa Ochrony Środowiska w związku z niestosowaniem się do wprowadzonej Uchwały Antysmogowej obowiązującej od 1.09.2017 roku, która zabraniania spalania m.in. miału węglowego oraz wilgotnego drewna - podsumowuje interwencję straż.

aka / czecho.pl

źródło: Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Czechowicach-Dziedzicach" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Smog w Czechowicach-Dziedzicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Czechowicach-Dziedzicach" podaj