Wiadomości

  • 21 marca 2018
  • 23 marca 2018
  • wyświetleń: 5081

Profesjonalne pomiary jakości powietrza przy SP nr 4

Dzięki wspólnym staraniom Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach i Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Katowicach, specjalny ambulans do pomiaru jakości powietrza stanął w centrum miasta, na terenie Szkoły Podstawowej nr 4.

Ekologia, smog, SP4, jakość powietrza
Trwają profesjonalne pomiary jakości powietrza w Czechowicach-Dziedzicach. · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Pomiary będą trwały przez trzy tygodnie, a ich wyniki zostaną porównane z wynikami pomiarów z najbliżej położonej, automatycznej, stacjonarnej stacji WIOŚ w Bielsku-Białej.

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Katowicach wykonuje dodatkowe pomiary jakości powietrza ambulansem pomiarowym w gminach, na terenie których nie ma automatycznych, ani manualnych stacji pomiarowych.

Ambulans wyposażony jest w urządzenia pomiarowe tego samego typu, jak znajdujące się w stacjach automatycznych i dokonuje pomiaru zanieczyszczeń gazowych (tlenku siarki, tlenków azotu, tlenku węgla, ozonu i benzenu), pyłowych PM10 oraz pomiaru zawartości metali (arsen, ołów, nikiel i kadm) w pyle i benzo(a)pirenu.

Po zakończeniu badań Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska opracuje szczegółowy raport, który zostanie udostępniony na naszej stronie internetowej.

aka / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Czechowicach-Dziedzicach" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Smog w Czechowicach-Dziedzicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Czechowicach-Dziedzicach" podaj