Wiadomości

  • 21 maja 2018
  • wyświetleń: 5780

II edycja programu Zdolni z Czechowic-Dziedzic, miasta z zapałem

W czwartek 17 maja w Urzędzie Miejskim w Czechowicach-Dziedzicach, przeprowadzono konkurs finałowy w ramach programu edukacyjnego "Zdolni z Czechowic-Dziedzic, miasta z zapałem". Konkurs otworzył burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut, który obserwował również pierwszą turę konkursowych zmagań.

II edycja programu Zdolni z Czechowic-Dziedzic, miasta z zapałem - 2018 · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Konkurs polegał na zaprezentowaniu przez poszczególne zespoły projektowe swoich projektów oraz tzw. produktów końcowych. W konkursie wzięło udział 14 szkół - 28 zespołów projektowych, 82 uczestników.

Program edukacyjny "Zdolni z Czechowic-Dziedzic, miasta z zapałem" to wspólne przedsięwzięcie Gminy Czechowice-Dziedzice, reprezentowanej przez Zespół Placówek Oświatowych oraz Grupy LOTOS SA, będącej partnerem strategicznym realizowanego projektu. Celem programu jest wzmocnienie systemowych działań na rzecz opieki nad uczniem zdolnym w czechowickich szkołach podstawowych, identyfikacja uczniów zdolnych, wsparcie działań środowisk nauczycielskich, kształtowanie myślenia naukowego oraz promocja wykorzystania metody projektowej w edukacji w szkołach podstawowych i gimnazjach.

Przedstawione prace oceniała Komisja Konkursowa w składzie: Grzegorz Wąsik (Urząd Miejski) - przewodniczący, Aleksandra Rozmus (LOTOS) i Agata Cisowska (ZOPO) - członkinie.

W kategorii klas I - III:
1. Szkoła Podstawowa w Zabrzegu "Nasza przyjaciółka pszczółka", opiekun Kamila Stanoch.
2. Szkoła Podstawowa nr 1 w Ligocie "Wiosenny ogród od A do Z.", opiekun Jolanta Paszek-Przyłucka.
3. Szkoła Podstawowa nr 7 w Czechowicach-Dziedzicach "Mali przedsiębiorcy", opiekun Beata Połowczuk.

Wyróżnienie: Szkoła Podstawowa nr 5 w Czechowicach-Dziedzicach "Jak chęć twórczego wykorzystania papieru wpływa na rozwój i integrację uczniów różnych grup wiekowych?", opiekun Mariola Kamińska.

W kategorii klas IV - VII i starsze:
1. Szkoła Podstawowa w Bronowie "Jaką rolę spełniają motyle w przyrodzie i w życiu człowieka?", opiekun Bogusława Rojczyk.
2. Szkoła Podstawowa nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach " Płyniemy z prądem", opiekun Dorota Pollak.
3. Szkoła Podstawowa nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach "Jak robić naturalne kosmetyki?", opiekun Agnieszka Łukaszek.

Wyróżnienie Szkoła Podstawowa nr 3 w Czechowicach-Dziedzicach "Inny punkt widzenia. Świat z innej perspektywy, w zmiennym obiektywie", opiekun Małgorzata Wątor.

Na zakończenie uczestnikom wręczono dyplomy uczestnictwa oraz nagrody. Podziękowania otrzymali również opiekunowie zespołów.

Projekt zakończy uroczysta gala, odbędzie się ona w czwartek, 24 maja w Miejskim Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach, na której zaprezentują się zwycięskie zespoły projektowe.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.