czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 21 czerwca 2018
  • 15 lipca 2018
  • wyświetleń: 6890

Piotr Beczała wystąpi w Operze Leśnej w Sopocie

Piotr Beczała, pochodzący z Czechowic-Dziedzic światowej klasy tenor, zainauguruje tegoroczną edycję 8. Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego NDI Sopot Classic. Koncert odbędzie się 5 sierpnia o godzinie 20.00 w Operze Leśnej w Sopocie.

Piotr Beczała
Piotr Beczała wystąpi w Operze Leśnej w Sopocie. · fot. beczala.com


Na swój koncert w Sopocie Artysta wybrał m.in. arie z oper Giuseppe Verdiego, Giacomo Pucciniego, Julesa Masseneta, Umberto Giordano, Stanisława Moniuszki. I tak usłyszymy m.in. arię Rudolfa z opery Luisa Miller, którą Piotr Beczała śpiewał w tym sezonie w nowojorskiej Metropolitan Opera; arię tytułowego Werthera, w którego Artysta wcielał się w operze w Zurychu. Zabrzmi także uwielbiana przez publiczność aria Kalafa z opery Turandot, liryczna aria Lorisa z opery Fedora, a także dwie arie Cavaradossiego z opery Tosca. Nie zabraknie mocnych akcentów polskich. Piotr Beczała wykona dwie kanoniczne arie Moniuszkowskie - arię Jontka z opery Halka i słynną arię Stefana tzw. arię z kurantem z opery Straszny dwór.

Ponadto w programie festiwalu:

7 sierpnia, o godzinie 18 w Sali Koncertowej Polskiej Filharmonii Sopot. Koncert Muzyki Polskiej, podczas którego Polska Filharmonia Kameralna Sopot wystąpi z austriackim pianistą Ingolfem Wunderem, laureatem II nagrody na XVI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina.

7 sierpnia, o godzinie 20.00, kościół św. Jerzego w Sopocie.
Koncert Voces8 - brytyjski zespół specjalizujący się w wykonawstwie a capella. Grupa występuje intensywnie w całej Europie, Ameryce Północnej i Azji, wykonując niezwykle szerokie spektrum kompozycji: od renesansowej polifonii do utworów współczesnych.

11 sierpnia, godz. 20.00, Opera Leśna w Sopocie
Koncert "Pod niebem Paryża" - to propozycja na uroczyste zakończenie festiwalu. Koncert dedykowany miłośnikom repertuaru rodem znad Sekwany i tym widzom, którzy dopiero rozpoczynają swoja przygodę z tym repertuarem. Wystąpi Polska Filharmonia Kameralna Sopot, która pod dyrekcją maestro Wojciecha Rajskiego wykona najpopularniejsze utwory klasyczne oraz rozrywkowe, powszechnie identyfikowane z Francją i artystami francuskimi. Na scenie pojawią się soliści: Edyta Piasecka (sopran), Bernadetta Grabias (mezzosopran), a także popularni aktorzy - Kacper Kuszewski i Anna Guzik, skrzypaczka Amelia Maszońska oraz zwycięzca jubileuszowej edycji show "Mam Talent" 16.- letni akordeonista Lukas Gogol.

Bilety na wszystkie wydarzenia festiwalu można nabyć online na stronie www.interticket.pl oraz stacjonarnie m.in. w kasie Opery Leśnej, Stowarzyszeniu Turystycznym Sopot, Punkcie Informacji Kulturalny Sopot, w stacjonarnych punktach sprzedaży Interticket w całym kraju oraz w miarę dostępności miejsc na godzinę przed każdym koncertem. Ceny biletów 15-120 zł.

aka / czecho.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.