czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 19 czerwca 2018
  • wyświetleń: 2982

[ZDJĘCIA] Jubileusz 20-lecia Powiatu Bielskiego

W sobotę 16 czerwca uroczyście obchodzono jubileusz 20-lecia Powiatu Bielskiego.

Jubileusz 20-lecia Powiatu Bielskiego - 16.06.2018 · fot. Alina Macher / Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej


Uroczystość rozpoczęła się uczestnictwem w koncelebrowanej Mszy świętej w katedrze pw. Świętego Mikołaja w Bielsku-Białej, której przewodniczył ksiądz kanonik Jacek Studenski dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezji Bielsko-Żywieckiej.

Dalsza część uroczystości miała miejsce w Teatrze Polskim, gdzie licznie przybyłych na jubileusz gości powitał starosta bielski Andrzej Płonka. Wśród goście nie zabrakło parlamentarzystów, przedstawicieli samorządu miasta Bielska - Białej i gmin powiatu bielskiego, służb mundurowych, licznych instytucji i organizacji pozarządowych, w tym Kół Gospodyń Wiejskich, a przede wszystkim radnych wszystkich 5 kadencji oraz pracowników Starostwa Powiatowego i jednostek organizacyjnych powiatu.

Przewodniczący Rady Powiatu Jan Borowski w swoim wystąpieniu przedstawił rys historyczny powiatu, proces tworzenia samorządu powiatowego, dokonania w dziedzinie gospodarki, służby zdrowia, pomocy społecznej, edukacji, promocji i turystyki, potencjał kulturowy i sportowy powiatu, a także skład osobowy kolejnych Zarządów Powiatu oraz I, II, III, IV i V kadencji Rad Powiatu.

Podczas jubileuszowej uroczystości prezes Zarządu Powiatu Związku Powiatów Polskich Ludwik Węgrzyn wręczył staroście Andrzejowi Płonce za zasługi i dokonania dla samorządu powiatowego prestiżową honorową statuetkę ZPP i poinformował o wyróżnieniu go honorowym tytułem "Starosta 20 -lecia", nadanym przez Związek Powiatów Polskich.

Gratulacje na ręce przewodniczącego powiatu i starosty bielskiego złożyli: wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Stanisław Szwed, senator Andrzej Kamiński, posłowie: Jacek Falfus, Mirosława Nykiel, Mirosława Pępek, Mirosław Suchoń, I wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz, radne Sejmiku Województwa Śląskiego Ewa Żak i Danuta Kożusznik, przewodniczący Rady Miejskiej w Bielsku - Białej Jarosław Klimaszewski, Radosław Ostałkiewicz wójt gminy Jaworze, prezes Beskidzkiego Związku Powiatowo - Gminnego, biskup Adrian Korczago zwierzchnik Diecezji Cieszyńskiej Kościoła Ewangelicko - Augsburskiego, przedstawicielki Gminnej Rady Kobiet w Wilamowicach. Odtworzono również nagrane i przesłane samorządowi i mieszkańcom Powiatu Bielskiego pozdrowienia i życzenia przekazane przez Jadwigę Wiśniewską poseł do Parlamentu Europejskiego z województwa śląskiego.

Podczas uroczystego jubileuszu nagrodzono i uhonorowano osoby współpracujące z powiatem, radnych powiatowych, Zarząd Powiatu oraz pracowników Starostwa Powiatowego i jednostek organizacyjnych medalami "XX-lecia Powiatu Bielskiego".

Po wystąpieniach zaproszonych gości uczestnicy spotkania mieli okazję zobaczyć interesujący spektakl muzyczny pn. "ABBA" w wykonaniu aktorów Teatru Polskiego w Bielsku - Białej. Była to niezwykła muzyczna podróż z z największymi przebojami ABBY w nowych aranżacjach Mateusza Walacha i w wykonaniu aktorów i wokalistów Teatru Polskiego.

Alina Macher, źródło: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.