czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 6 lipca 2018
  • 8 lipca 2018
  • wyświetleń: 8410

[ZDJĘCIA] Trwa budowa placu. Jest już postument pod Pomnik Wolności

Trwa budowa nowego placu, na którym stanie odbudowany Pomnik Wolności. Wykonawcą robót jest konsorcjum firm Ziobro S.C. - Zakład Robót Budowlanych Ryszard Ziobro. Koszt wykonania placu, bez odbudowy pomnika i zagospodarowania zielenią, wynosi 837 tys. złotych.

Reklama

Budowa placu miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach - 06.07.2018 · fot. czecho.pl


Przypominamy, że plac zostanie wykonany z płyt betonowych o rozmiarach 75x50 cm i 25x25 cm w kolorze grafitowym i szarym. Powierzchnia całkowita utwardzenia terenu płytami betonowymi wynosi 795 m2. Ponadto w ramach inwestycji przewidziano nasadzenia niskich drzew, kwiatów i trawników. Na miejscu zostaną zamontowane również elementy małej architektury (kosze na śmieci, ławki, maszty flagowe, kraty pod drzewa).

plac wolności
Projekt zagospodarowania terenu · fot. materiały przetargowe


W czasie przewidzianym na realizacje przedmiotu zamówienia realizowany będzie zakres prac związanych z budową Pomnika Wolności. Wykonawca robót został zobowiązany do czasowego udostępnienia wydzielonej części placu budowy w terminach uzgodnionych z wykonawcą pomnika, w celu wykonania fundamentu i bryły pomnika oraz montażu elementów rzeźbiarskich.

Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach ogłosił kolejne postępowanie przetargowe. Tym razem urzędnicy szukają firmy, która zagospodaruje plac zielenią.

Plac ma być gotowy na obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Koncepcja programowo-przestrzenna pomnika Wolności · fot. materiały przetargowe

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.