Wiadomości

  • 23 sierpnia 2018
  • wyświetleń: 9934

[ZDJĘCIA] Lekkoatletyczny Orlik jest już gotowy! Można trenować!

W środę 22 sierpnia odbył się odbiór końcowy gotowego już stadionu lekkoatletycznego w Zabrzegu. Orlik lekkoatletyczny powstał w ramach projektu pod nazwą: "Przebudowa kompleksu lekkoatletycznego w Zabrzegu, wariant - bieżnia okrężna 400 m certyfikowany". Gminna inwestycja została zrealizowana ze wsparciem finansowym z Ministerstwa Sportu i Turystyki. W odbiorze końcowym Orlika uczestniczył Zastępca Burmistrza Paweł Mrowiec.

Stadion w Zabrzegu - 22.08.2018 · fot. czecho.pl


Budowa stadionu lekkoatletycznego w Zabrzegu rozpoczęła się w ubiegłym roku. Zakres inwestycji obejmował między innymi: rozbiórki i przebudowy, wykonanie nowej podbudowy asfaltobetonowej; wykonanie, na podbudowie asfaltobetonowej, bieżni okrężnej 4-torowej o długości 400 m oraz bieżni prostej, jako przedłużenie odcinka prostego bieżni okrężnej o długości 130 m (110 m plus wybiegi), z nawierzchni sportowej bezspoinowej poliuretanowo-gumowej typu SANDWICH, grubości 13 mm nieprzepuszczalnej dla wody; wykonanie stanowiska do rzutu oszczepem; wykonanie stanowiska do pchnięcia kulą; wykonanie stanowiska do skoku wzwyż; wykonanie skoczni do skoku o tyczce; wykonanie skoczni do skoku w dal i trójskoku; wykonanie rowu do biegu z przeszkodami; dostawę i montaż wyposażenia lekkoatletycznego; wykonanie odwodnienia liniowego i kanalizacji deszczowej; wykonanie instalacji zasilania urządzeń do pomiaru czasu; montaż piłkochwytów; demontaż i montaż ogrodzenia; przekładkę kostki brukowej; rewaloryzację płyty boiska piłkarskiego.

Stadion lekkoatletyczny uzyskał certyfikat Polskiego Związku Lekkiej Atletyki obiektu kategorii VB, dzięki czemu będzie tam możliwość organizacji zawodów rangi okręgowej, lokalnej i szkolnej.

Odbiór orlika lekkoatletycznego w Zabrzegu - 22.08.2018 · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Wartość przedmiotu umowy brutto: 2 733 039,60 zł. Wartość pozyskanego dofinansowania ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej brutto: 1 366 500,00 zł.

Sekcja lekkiej atletyki, działająca obecnie w ramach Miejskiego Klubu Sportowego w Czechowicach-Dziedzicach, istnieje od 1995 roku. Pracujący w niej trenerzy szkolą dzieci i młodzież we wszystkich kategoriach wiekowych. Trenowane konkurencje to: biegi sprinterskie, biegi średniodystansowe, biegi płotkarskie, chód sportowy, skoki, wielobój oraz rzuty.

Sekcja wychowała wielu znakomitych zawodników: reprezentantów Polski na mistrzostwa świata w biegach górskich - Monika Szczygielska, Marcin Gola, Bogusław Homa, mistrza Europy juniorów w biegach górskich we Włoszech - Marcin Durkalec, czy reprezentanta Polski Jakuba Rdzanka. Wychowankiem sekcji jest też mistrz polski w biegu na 1500 m i reprezentant Polski na mistrzostwach świata w Barcelonie Łukasz Gurtkiewicz. Członkiem kadry narodowej w biegu na 400 m był z kolei sprinter Marcin Londzin.

Stadion w Zabrzegu - 22.08.2018
Stadion w Zabrzegu - 22.08.2018 · fot. czecho.pl


Obecnie w klubie trenuje blisko 70 zawodników w wieku od 8 do 20 lat, w tym dwóch reprezentantów Polski - Rafał Pająk oraz Bartosz Jarczok, czterech zawodników zaplecza Kadry Narodowej oraz pięciu zawodników Kadry Wojewódzkiej Młodzików. Czechowiccy lekkoatleci odnoszą sukcesy w zawodach rangi młodzieżowych mistrzostw Polski i Europy oraz w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, często zajmując miejsca na podium, bijąc kolejne rekordy i stale śrubując uzyskiwane rezultaty.

Z myślą o stworzeniu młodym czechowickim lekkoatletom jeszcze lepszych warunków do trenowania, Gmina Czechowice-Dziedzice podjęła decyzję o budowie stadionu lekkoatletycznego z prawdziwego zdarzenia i z tartanową nawierzchnią, której dotąd w gminie brakowało. Zdecydowano, że powstanie on na obiekcie przy ulicy Stadionowej w Zabrzegu, będącym częścią Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Czechowicach-Dziedzicach.

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.