czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 25 września 2018
  • wyświetleń: 3594

Przy ulicy Cienistej odnaleziono niewybuch

Niewybuch z okresu II wojny światowej odnaleźli dzisiaj mieszkańcy ulicy Cienistej w Czechowicach-Dziedzicach, w czasie prowadzonych prac remontowych. Ewakuowano mieszkańca pobliskiej posesji. Miejsce znaleziska zabezpieczają policjanci.

niewybuch, policja
Przy ulicy Cienistej odnaleziono niewybuch · fot. KMP Bielsko-Biała


Mieszkańcy posesji przy ulicy Cienistej w Czechowicach-Dziedzicach, dzisiaj około 10:30 natrafili na niewybuch. Natychmiast przerwali prace. Na miejsce skierowano policyjnego pirotechnika, który w czasie oględzin potwierdził odnalezienie niewybuchu z okresu II wojny światowej.

Mundurowi zabezpieczają znalezisko przed dostępem osób postronnych. Ze względów bezpieczeństwa ewakuowano mieszkańca posesji przy której znaleziono niewybuch. Mieszkańcy budynków położonych w pobliżu zostaną ewakuowani na czas pracy saperów z jednostki wojskowej w Gliwicach.

To nie jedyny niewybuch odnaleziony ostatnio w Czechowicach-Dziedzicach. W minioną sobotę, podczas zbierania grzybów, na terenach leśnych został odnaleziony pocisk moździerzowy z okresu II wojny światowej. Ewakuacja nie była konieczna, a znalezisko zabezpieczyli saperzy z Gliwic.

ab / czecho.pl, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.