Wiadomości

  • 27 września 2018
  • wyświetleń: 5456

[ZDJĘCIA] Rowerowe pożegnanie lata. Pokonali 51 kilometrów

W pierwszą jesienną niedzielę grupa 90 cyklistów z Czechowickiego Towarzystwa Cyklistów wyruszyła z kościoła parafialnego w Ligocie-Miliardowicach na rowerowe pożegnanie lata.

Rowerowe pożegnanie lata. Pokonali 51 kilometrów - 23.09.2018 · fot. ROBA


Trasa wiodła z Ligoty, w stronę wału Jeziora Goczałkowickiego w Zabrzegu, gdzie na rowerzystów czekała kolejna grupka cyklistów. Dalej uczestnicy rowerowej przejażdżki pojechali w kierunku Goczałkowic i Łąki. Tam był krótki postój, potem cykliści ruszyli w stronę Brzeźc i Studzionki. W Strumieniu miał miejsce postój na tamtejszym rynku oraz przy fontannie solankowej w parku.

- W Zabłociu jechaliśmy niedaleko wałów Jeziora Goczałkowickiego, a następnie uliczkami Frelichowa dotarliśmy na główną drogę w kierunku Landeka. Do tej miejscowości wiedzie tzw. aleja dębowa przez las. W Landeku skierowaliśmy się do Bronowa, by potem przejechać tuż przy samym trójstyku trzech czechowickich sołectw: Bronowa, Ligoty i Zabrzega. Stamtąd było już niedaleko do końca wspólnej trasy, czyli pod kościół w Ligocie-Miliardowicach. W pobliskim parku przygotowano dla rowerzystów ognisko i możliwość pieczenia kiełbasy. Tak oto zakończyła się wspólna część trasy, mająca 51 km - relacjonuje ROBA.

ab / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.