Wiadomości

  • 31 stycznia 2019
  • wyświetleń: 5187

[ZDJĘCIA] Nagrodzono twórców i animatorów kultury

W dniu 25 stycznia podczas Noworocznego Spotkania z Twórcami i Animatorami Kultury Powiatu Bielskiego wyróżniono 25 wybitnych animatorów kultury, jak również podziękowano za współpracę przy współorganizacji największych imprez kulturalnych powiatu bielskiego.

Nagrodzono twórców i animatorów kultury - 25.01.2019 · fot. Jarosław Jesionka / Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej


Tegoroczne spotkanie zgromadziło bardzo dużą ilość osób ze środowiska kulturalnego powiatu, wypełniając wszystkie możliwe miejsca na sali sesyjnej. Starosta bielski Andrzej Płonka w okolicznościowym wystąpieniu podziękował zarówno instytucjom, jak i przedstawicielom świata kultury z różnych jej obszarów za wspaniałą działalność społeczno-kulturalną i współpracę w 2018 roku.

Wśród gości obecni byli: posłowie na Sejm RP Jacek Falfus, Mirosław Suchoń, Grzegorz Puda, senator Andrzej Kamiński, I wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz, zastępca prezydenta miasta Bielska-Białej Przemysław Kamiński, duszpasterz Środowisk Twórczych Ks. dr Szymon Tracz, wicestarosta bielski Grzegorz Szetyński, członkowie Zarządu Powiatu Barbara Adamska i Dorota Nikiel, wójtowie i burmistrzowie gmin powiatu bielskiego Antoni Byrdy (Szczyrk), Jacek Kaliński (Kozy), Janusz Zemanek (Wilkowice), Stanisław Gawlik (z-ca burmistrza miasta Wilamowice), Krzysztof Wieczerzak (z-ca wójta gminy Jasienica), przewodniczący rad gmin i miast powiatu bielskiego, radni Rady Powiatu w Bielsku-Białej, dyrektorzy ośrodków kultury i bibliotek, przedstawiciele stowarzyszeń, KGW i lokalnych mediów.

Uroczystość rozpoczął występ Zespołu Regionalnego "DUDOSKI", który zaprezentował tradycyjne pastorałki i pieśni regionalne.

Następnie minutą ciszy uczczono pamięć zmarłych w zeszłym roku animatorek kultury pani Zofii Dwornik, pani Teresy Marekwicy, których pozytywne działania i osobowość na zawsze zmieniły powiat bielski.

W związku z obchodzoną w roku ubiegłym rocznicą 20 lat funkcjonowania samorządu powiatu bielskiego postanowiono uhonorować okolicznościowym medalem, osoby, które przez te 20 lat swoją pracą i działalnością na rzecz kultury przyczyniły się do rozwoju kultury w powiecie bielskim oraz tworzenia pozytywnego wizerunku powiatu. Medale wręczane były przez starostę bielskiego Andrzeja Płonkę oraz przewodniczącego Rady Powiatu Jana Borowskiego, a sylwetki osób uhonorowanych przedstawiła kierownik Biura ds. Promocji Powiatu, Kultury, Sportu i Turystyki Jolanta Konior. Medale otrzymali: Bogdan Kocurek - dyrektor Książnicy Beskidzkiej w Bielsku-Białej, Leszek Miłoszewski - dyrektor ROK w Bielsku-Białej, Wanda Gryboś-Sznel - dyrektor POPP ART. w Czechowicach-Dziedzicach, Jolanta Danek - zastępca dyrektora MGOK Wilamowice, Halina Kubisz-Muła - instruktor teatralny, Marek Małecki - Dyrektor DK w Kozach, Aleksander Nowak - dyrektor MGOK Wilamowice, Kuba Abrahamowicz - aktor, konferansjer, Florian Kohut - wybitny malarz, animator kultury, Juliusz Wątroba - poeta, aktor, satyryk, który w dalszej części uroczystości zaprezentował fragment z kabaretu "Fanaberie" i opowiedział w zabawny sposób jak to jest być "Seniorem".

Wyróżniono następujące osoby:

Gratulacje dla kierowników zespołów obchodzących w ubiegłym roku swoje jubileusze:

Dyrygent Janina Rosiek z Amatorskiego Chóru "Cantica" z Bystrej - chór obchodził w 2018 r. 35-lecie działalności. Członkami chóru są Mieszkańcy Bystrej, Mesznej i Bielska-Białej. Chór licznie koncertował w kraju i zagranicą. Za całokształt pracy Chór "Cantica" w roku 2000 był nominowany do powiatowej nagrody im. ks. J. Londzina. Z okazji 20-lecia działalności został wyróżniony honorowym dyplomem Ministra Kultury. W chwili obecnej ponad 20 członków chóru otrzymało złote, srebrne i brązowe odznaki Polskiego Związku Chórów i Orkiestr.

Kierownik Zespołu Regionalnego "Jaworze" Danuta Pawlus. W zeszłym roku zespół obchodził 50 lecie działalności. Zespół prezentuje folklor Śląska Cieszyńskiego. Zespół zdobywa liczne nagrody i wyróżnienia m.in. Grand Prix podczas XXIII Międzynarodowego Przeglądu Zespołów Regionalnych "ZŁOTY KŁOS" Euro-Folklor 2016. Zespół został odznaczony również odznaką Zasłużony dla Ochotniczego Pożarnictwa Powiatu Bielskiego oraz odznaką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Kierownik Zespołu Regionalnego "Dudoski" Janusz Kobza. W 2018 r. wraz z Regionalnym Zespołem "Dudoski" obchodził 35-lecie działalności artystycznej zespołu. Pan Janusz, silnie związany jest z Gminny Ośrodkiem Kultury w Jasienicy gdzie prowadzi zespoły regionalne z terenu gminy tj. "Dudoski", "Bierowianie", "Międzyrzeczanie", "Echo Bielowicka". Wraz z prowadzonymi zespołami promuje rodzimy folklor w kraju i za granicą. Prowadzone przez niego grupy otrzymały wiele wyróżnień i nagród. Jego wychowankowie to już kilka pokoleń mieszkańców Bielska-Białej i Powiatu Bielskiego.

Kierownik Zespołu Regionalnego Pieśni i Tańca "Wilamowice" Alicja Dusik. Zespół w zeszłym roku obchodzi jubileusz 70-lecia działalności. Zespół kultywuje unikatowy język wilamowski, tradycje, zwyczaje, obrzędy, a także ubiór, charakterystyczny dla miasta Wilamowice, założonego przez osadników z Fryzji i Flandrii. Koncertował na wielu scenach zarówno w kraju, jak i zagranicą. Laureat licznych nagród, festiwali, wyróżnień, przeglądów.

Wyróżnienia:

Animatorzy życia kulturalnego lokalnej społeczności

Anna Puczka (Bestwina) Rodowita bestwinianka. Zawsze służyła społeczeństwu zarówno prywatnie, jak i zawodowo pracując jako kierownik i dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej, gdzie przez 35 lat propagowała czytelnictwo i promowała działalność kulturalną. Zawsze leżały Jej na sercu sprawy ludzkie, nigdy nikomu nie odmówiła pomocy, służąc zarówno słowem jak i czynem. Jest w gronie założycieli Towarzystwa Miłośników Ziemi Bestwińskiej w 1992 roku i od tego czasu po dzień dzisiejszy pełni w nim funkcję sekretarza. Jest aktywnym członkiem Chóru Parafialnego "Ave Maria" od początku jego działalności. Należy również do działającej w Bestwinie Akcji Katolickiej.

Magdalena Wodniak-Foksińska (Bestwina) Nauczyciel, animator kultury, pasjonata, miłośniczka pracy społecznej na rzecz swojej "Małej Ojczyzny". W poprzedniej kadencji Rady Gminy Bestwina przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury, Zdrowia i Bezpieczeństwa Publicznego. Od wielu lat związana z Gminnym Ośrodkiem Kultury oraz oddziałem Akcji Katolickiej w Bestwinie. Inicjatorka wielu przedsięwzięć z dziedziny kultury, organizatorka koncertów z okazji Dnia Papieskiego, Przeglądów Pieśni Patriotycznej, koncertów kolęd, festiwali i konkursów. Z sukcesami prowadzi chóry dziecięce i młodzieżowe oraz naukę na instrumentach (pianino, flet), a jej wychowankowie zdobywają czołowe miejsca i wyróżnienia w konkursach o zasięgu powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim.

Anna Kasińska (Buczkowice) Wieloletnia pedagog, logopeda, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i biologii, wicedyrektor Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Buczkowicach, a od roku 1994 roku założyciel, kierownik i instruktor Zespołu Pieśni i Tańca "Buczyna". Obecnie w zespole śpiewa i tańczy 55 uczniów, w tym grupa dzieci z Oddziału Rocznego Przygotowania Przedszkolnego. Sukcesem "Buczyny", oprócz wielu nagród zdobytych na szczeblu gminnym i powiatowym, jest wydanie dwóch płyt CD pt. "Gronicku Beskidzie" i "Słyszę z nieba muzykę".

Ks. Marek Bandura (Buczkowice) Święcenia kapłańskie przyjął w 1985 roku, od roku 2012 proboszcz parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Buczkowicach. Organizator koncertów noworocznych w buczkowickim kościele. Dzięki operatywności proboszcza mieszkańcy powiatu bielskiego mogli wysłuchać koncertów kolęd w wykonaniu Skaldów, Ani Wyszkoni, Zespołu Pectus czy Brathanki. Ponadto ksiądz Marek Bandura jest liderem, wokalistą i gitarzystą zespołu Proboszczowie. Zespół gra od 2009 roku, głównie w diecezjach krakowskiej i bielsko-żywieckiej. W składzie zespołu są księża, którzy wstąpili do seminarium w roku wyboru Karola Wojtyły na następcę św. Piotra. Swoimi występami ewangelizują i łamią stereotypy.

Jadwiga Grygierczyk (Czechowice-Dziedzice) Artystka pełna pasji, emocji oraz kreatywności artystycznej. Wybitna aktorka Teatru Polskiego w Bielsku-Białej. Za swoją kreację sceniczną uhonorowana została nagrodami takimi jak: "Złota Maska", "Laur Dembowskiego", "Ikar". W 2016 roku wyróżniona Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". W tym sezonie obchodzi 40-lecie pracy artystycznej. Od lat współpracuje z Miejskim Domem Kultury w Czechowicach-Dziedzicach dzieląc się swoim bezcennym doświadczeniem z młodymi adeptami sztuki aktorskiej.

Maria Kubik (Czechowice-Dziedzice) Znana i bardzo aktywna twórczyni ludowa, specjalizująca się w hafcie. Haftować nauczyła ją matka. Haftuje serwetki, bieżniki, bluzki, jaśki, halki i beciki. Jest członkiem Stowarzyszenia Twórców Ludowych. Maria Kubik często tworzy również z mężem Czesławem, wykonując rzeźby, zabawki, rekwizyty obrzędowe i właśnie na tym polu odnosi sukcesy w konkursach sztuki ludowej. Chętnie uczestniczy w targach i kiermaszach towarzyszących imprezom folklorystycznym, promując powiat bielski i miasto Czechowice-Dziedzice. W roku 2018 otrzymała Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" za całokształt działalności twórczej.

Tomasz Janusz (Czechowice-Dziedzice) Człowiek pełen pasji, zaangażowania i z wielkim darem pedagogicznym. Od 2010 roku pełni funkcję kapelmistrza Młodzieżowej Orkiestry Dętej gminy Czechowice-Dziedzice. Jego wysokie kompetencje muzyczne zaowocowały w krótkim czasie niezwykłymi efektami w wymiarze poziomu artystycznego orkiestry. Spośród licznych nagród i wyróżnień warto wspomnieć o zdobytym w 2015 roku Pucharze Prezesa Polskiego Związku Chórów i Orkiestr Oddziału w Bydgoszczy dla najlepszego kapelmistrza festiwalu dla Tomasza Janusza oraz Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych "Złota Trąbka 2016".

Jacek Cwetler (Czechowice-Dziedzice) Historyk, archiwista, muzeolog, regionalista, nauczyciel, przewodnik oraz kustosz Izby Regionalnej w Czechowicach-Dziedzicach, pracownik Miejskiego Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach, do 2018 roku prezes Towarzystwa Przyjaciół Czechowic-Dziedzic. Autor książek i licznych publikacji. Redaktor i publicysta Miesięcznika "Tramwaj Cieszyński". Autor wykładów i prelekcji o historii Czechowic-Dziedzic, Zabrzega, Ligoty, Bronowa oraz o ich mieszkańcach. Propagator dziejów Śląska Cieszyńskiego.

Krzysztof Przemyk (Jasienica) Jest dyrygentem, animatorem kultury, kierownikiem filii Gminnego Ośrodka Kultury w Mazańcowicach oraz prezesem bielskiego oddziału Polskiego Związku Chórów i Orkiestr. Silnie związany z Gminą Jasienica i Powiatem Bielskim gdzie prowadzi chór "Hejnał Mazańcowice". Organizator wielu koncertów i wydarzeń artystycznych. Jest dyrektorem festiwali i przeglądów, które odbywają się w Bielsku-Białej oraz na terenie powiatów: bielskiego, oświęcimskiego i cieszyńskiego tj. Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych "Złota Trąbka", Międzynarodowy Festiwal Chórów "Gaude Cantem". Laureat licznych wyróżnień i odznaczeń w dziedzinie kultury, a w 2016 roku otrzymał Odznakę Honorową "Zasłużony dla Kultury Polskiej" przyznaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

Ryszard Stanclik (Jaworze) Działacz społeczny, animator kultury, pasjonat fotografii, filatelistyki, numizmatyki oraz historii regionu Śląska Cieszyńskiego, a w szczególności Jaworza. Od 2001 roku jest członkiem Towarzystwa Miłośników Jaworza, a od 2013 roku prezesem Towarzystwa. Wraz z Towarzystwem organizuje "Posiady regionalne", konkursy ekologiczne dla młodzieży, tematyczne wystawy, wernisaże i wycieczki. W latach 2004-2009 był członkiem kapituły przyznającej Nagrodę Starosty Bielskiego im. ks. prałata Józefa Londzina. W zeszłym roku opracował wspólnie z członkami Towarzystwa okolicznościową publikację z okazji 100 - lecia Odzyskania Niepodległości pt. "Pamiętniki Jaworzan". Publikacja zawiera historie życia osób ściśle związanych z Jaworzem z okresu przełomu wieków XIX i XX.

Andrzej Śliwka (Jaworze) Jest skarbnicą wiedzy lokalnego dziedzictwa, identyfikowany z działalnością społeczno-kulturalną, samorządową na rzecz jaworzańskiego środowiska. Działalność społeczną rozpoczął wcześnie bo mając 17 lat, kiedy to założył w swojej rodzinnej wsi Koło Związku Młodzieży Wiejskiej, któremu przewodniczył przez 18 lat. Był założycielem teatru amatorskiego w Jaworzu Nałężu, gdzie był nie tylko aktorem amatorem ale i reżyserem oraz autorem scenariuszy kilku scenek teatralnych. Obecnie jest członkiem amatorskiego zespołu teatralnego "Kurort". W 2018 roku opracował przewodnik turystyczny "Szlakiem pstrąga górskiego oraz jaworzańskich drwali" który został wydany przez Stowarzyszenie Jaworze-Zdrój.

Adam Hałat (Kozy) Rządny przygody, łowca wrażeń, a obecnie tropiciel zapomnianych losów wojennych bohaterów. Autor wielu publikacji m.in. "Z wędką za kołem polarnym", "Wojennymi śladami kpt. Tadeusza Wawerskiego". Ostatnie dzieło pana Adama to wydana w ubiegłym roku książka pt: "Miłość aż po grób". To niezwykłe losy Krzysztofa Grabowskiego, arystokraty, lotnika dywizjonu bombowego 301, pierwszego Polaka, który przepłynął samotnie Atlantyk - Kozianina.

Jerzy Jurzak (Kozy) Tancerz, śpiewak Zespołu Pieśni i Tańca KOZIANIE. Od sześciu lat Prezes stowarzyszenia ZPiT Kozianie. Jak przystało na dobrego gospodarza pilnuje, dba po ojcowsku i kieruje zespołem który istnieje od 1986 r. Realizował projekty unijne, dzięki którym odtworzono dawny strój koziański i reaktywowane są obrzędy lokalne. W ubiegłym roku pan Jerzy Jurzak zaangażował się osobiście w projekt Towarzystwa Miłośników Historii i Zabytków Kóz - "Szabla Hermana Czecza". Obecnie wraz z Zespołem ma już za sobą niezliczoną ilość występów w Kozach oraz wiele występów w kraju i za granicą, wydaje płyty i kalendarze promujące Zespół obrzędy i stroje.

Barbara Gacek (Porąbka) Choreograf - instruktor tańca i śpiewu Zespołu Regionalnego ,,Porąbczanie", Dyrygent Chóru ,,Zasolnica" w Gminnym Ośrodku Kultury w Porąbce od 2015 r. Pod jej kierunkiem młodzi ludzie prezentują i propagują folklor w swoim środowisku, w kraju i poza jego granicami. Aranżuje występy dla Zespołu, spotkania i warsztaty. Z Chórem ,,Zasolnica", który obchodził w 2018r. 15-lecie istnienia uświetnia uroczystości kościelne oraz organizowane przez Gminę Porąbka i Powiat Bielski.

Maria Tolarczyk (Porąbka) Znana w Gminie Porąbka z podejmowanych społeczno-kulturalnych inicjatyw. Ponad 40 lat pełniła funkcję przewodniczącej w KGW w Czańcu, a w samym kole działa już ponad 60 lat. Obecnie prezes Stowarzyszenia Sympatyków Czańca. Za swoją działalność niejednokrotnie była odznaczana, ostatnio w 2016 r. odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi.

Edward Kruczek (Szczyrk) Muzyk nauczyciel organista - jedna z najbardziej charakterystycznych postaci w Szczyrku. Od wielu lat Pan Edward jest jednym z najbardziej zapracowanych organistów w Powiecie Bielskim a może i w Polsce. Wszystko za sprawą akcji promocyjnej Szczyrk Miasto Ślubów przez co śluby w Parafii Świętego Jakuba są od poniedziałku do niedzieli jak dodają niektórzy - z wyłączeniem Wielkiego Tygodnia. Edward Kruczek od prawie 30 lat uczy dzieci młodzież i dorosłych gry na instrumentach klawiszowych. Jego drugim domem jest Szczyrkowskie Centrum Kultury. U niego rozpoczynało naukę wielu muzyków ze Szczyrku.

Zofia Górna (Szczyrk) Od 50 lat pracuje w Bibliotece w Szczyrku. To właśnie ona odpowiedzialna jest za rozwój czytelnictwa w miasteczku u stóp Skrzycznego. Panią Zofie zna każdy Szczakowianin bo niemal każdy z nich zdążył już otrzymać upomnienie za przetrzymywanie książek. Szczyrkowska biblioteka to nie tylko mieszkańcy ale i duża rzesza turystów którzy ciągle domagają się "najnowszych" nowości. Biblioteka Pani Zofii ma swoich zagorzałych czytelników - rekordzistów, którzy niejednokrotnie schodząc wysoko z gór zabierają zapas książek daleko większy niż przewiduje regulamin biblioteki. Bierze udział w organizacji innych wydarzeń kulturalnych na terenie Szczyrku. Sympatyzuje i wspomaga swoja pracą szczyrkowskie organizacje społeczne takie jak Szczyrkowskie Koło Emerytów i Rencistów, Stowarzyszenie Zbója Szczyrka. Od ponad 50 lat tańczy w Regionalnym Zespole Pieśni i Tańca Ondraszek.

Anna Sznajder (Wilkowice) Pani Anna od 2005 r. systematycznie pogłębia swoją wiedzę na temat sztuki ludowej. Brała udział w różnorodnych warsztatach: bibułkarstwa, rzeźby i malarstwa na szkle oraz sama prowadziła różnorodne warsztaty rękodzieła. Bierze udział w konkursach plastycznych i jest tegoroczną laureatką pierwszej nagrody w kategorii malarstwa na szkle w corocznym "Konkursie rzeźby i malarstwa na szkle" organizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Wilkowicach oraz Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej. Grand Prix w edycji 2018, noszącej tytuł: "Ocalić od zapomnienia. Stroje ludowe przełomu XIX i XX wieku. Żupany, galony, parzenice..." przypadło Pani Annie za namalowany z dużą starannością obraz pt. "Strój łowicki".

Bożena Tobiasz (Wilkowice) Jest wieloletnim współorganizatorem Przeglądu Pieśni Patriotycznej, zajmując się stroną organizacyjną tego wydarzenia. Jest również Prezesem Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej przy parafii św. Michała Archanioła w Wilkowicach oraz członkiem Zarządu Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Poza jej znaczącym wkładem w organizację Przeglądów Pieśni Patriotycznej uczestniczy w realizacji innych dzieł podejmowanych przez Akcję Katolicką o wymiarze religijnym, kulturalnym, wychowawczym i edukacyjnym. Dodatkowo od wielu lat udziela się społecznie w swojej parafii oraz gminie Wilkowice, w której na co dzień mieszka.

Beata Nycz (Wilamowice) Jest pedagogiem, działaczką społeczną oraz pasjonatką i propagatorką lokalnej historii, tradycji i kultury. Pełni wiele funkcji w lokalnych organizacjach kulturalnych, historycznych i OSP, gdzie aktywnie uczestniczy w pracach nad redakcją publikacji poświęconych pożarnictwu w powiecie bielskim. Jest kronikarzem parafii oraz badaczką historii i zabytków kościoła w Hecznarowicach. Aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym gminy. Jest inicjatorką wielu przedsięwzięć i imprez kulturalnych. Jest redaktorką monografii "Z dziejów Hecznarowic" oraz autorką publikacji "Flaszowie. Artyści z Hecznarowic" i "125 lat Ochotniczej Straży Pożarnej w Hecznarowicach". Opublikowała też kilkadziesiąt artykułów na temat historii i bieżącego życia kulturalnego Hecznarowic i gminy Wilamowice.

Cecylia Puzoń (Wilamowice) jest powszechnie znana jako strażniczka tradycji i dziedzictwa kulturowego. Jako członkini i Kierownik Zespołu Regionalnego "Pisarzowianki" promuje i przekazuje poprzez taniec, śpiew czy scenki rodzajowe historię i tradycję kolejnym pokoleniom. Społecznik, dusza artystyczna, uważana za wzór do naśladowania. Od 2012 roku jest przewodniczącą Koła Gospodyń Wiejskich "Strażniczki Tradycji" w Pisarzowicach. Jest członkiem Rady Sołeckiej odpowiedzialnym za szeroko pojętą promocję miejscowości Pisarzowice, zajmuje się stroną internetową sołectwa, organizuje spotkania kulturalno-rekreacyjne. Wyróżniona w wielu konkursach ogólnopolskich z dziedziny promowania potraw regionalnych, czy tradycji promujących nie tylko Pisarzowice, ale Gminę Wilamowice, Powiat jak i Województwo.

Podziękowania za współorganizację wydarzeń kulturalnych wraz ze Starostwem Powiatowym w Bielsku-Białej:
Towarzystwo Miłośników Rudzicy - za organizację Zjazdu Towarzystw Regionalnych w Rudzicy
Alicja Raszka-Micherdzińska - sekretarz gminy Wilkowice - za bardzo dobrą współpracę i pomoc w organizacji Diecezjalno-Powiatowo-Gminnych Dożynek w Bystrej
Agnieszka Sech - dyrektor GOK "Promyk" w Bystrej - za bardzo dobrą współpracę i pomoc w organizacji Diecezjalno-Powiatowo-Gminnych Dożynek w Bystrej
Anna Jezierska - dyrektor GOK w Porąbce - za wspaniałą współpracę podczas organizacji "Święta Powiatu Bielskiego" w Porąbce.

Uroczystość zakończyły okolicznościowe wystąpienia gości oraz koncert ZR "Dudoski. Jeszcze raz składamy wyrazy uznania dla wszystkich wyróżnionych animatorów kultury, i mamy nadzieje na dalszą owocną współpracę. Życzymy sukcesów zawodowych oraz wszystkiego dobrego w życiu prywatnym.

Magdalena Więzik

źródło: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.