czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 5 lutego 2019
  • 6 lutego 2019
  • wyświetleń: 6414

[ZDJĘCIA] Młodzi czechowiczanie na drugim końcu świata!

Dwóch młodych mieszkańców naszego miasta Patryk Figiel i Wojciech Sekta rok temu zostało laureatami konkursu "Rejs Niepodległości" organizowanego przez Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej oraz Akademię Morską w Gdyni. W ramach nagrody mieli oni szansę płynąć na jednym z etapów w rejsie dookoła świata na statku szkoleniowym "STS Dar Młodzieży".

Młodzi Czechowiczanie na drugim końcu świata! · fot. Tof


Pierwszy z nich odbył miesięczną podróż na odcinku ze Szczecina do Santa Cruz na Teneryfie na przełomie czerwca i lipca ubiegłego roku, natomiast drugi właśnie rozpoczął swą podróż z Panamy do Gdynii. W planach postój w Kartagenie, Miami, Ponta Delgada oraz Londynie.

Z relacji uczestników rejsu wynika, że taka podróż to niezapomniane przeżycia oraz wspomnienia na całe życie. Po za tym wcale nie ma lekko, codzienne wachty, klarowanie żagli i dyscyplina panująca na statku szybko dają się we znaki. Młodzi ludzie mają również szansę nauczyć się wiele na temat morza. Bez wątpienia jest to wspaniała inicjatywa.

Jednak wisienką na torcie był wyjazd do Panamy, gdzie wszyscy uczestniczy Rejsu mieli okazje wspólnie promować Polskę na Światowych Dniach Młodzieży podczas spotkania z Papieżem.

Laureaci wyjechali 11 stycznia, po wielu uroczystościach w stolicy - m.in spotkaniu z Prezydentem Andrzejem Dudą i ministrem Markiem Gróbarczykiem. Panama zaskoczyła laureatów wyjątkowo ciepłą pogodą oraz życzliwością tamtejszych mieszkańców. Pierwsze 10 dni spędzili w diecezji Penonome, mieszkając w prawdziwej dżungli.

Kolejne dni przebywali w Panama City u rodzin goszczących oraz uczestniczyli w uroczystościach w okazji Światowych Dni Młodzieży. Nie obyło się również bez przywitania Daru Młodzieży w porcie Balboa, który właśnie zacumował w Panamie w swojej podróży dookoła świata.

Cały wyjazd zakończył się sukcesem, a nasi mieszkańcy promowali Czechowice-Dziedzice wśród ludzi z całego świata.

P.F.

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.