Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 23 kwietnia 2019
  • 25 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 3741

Nabór wniosków na wymianę kotła wydłużony do 28 czerwca

Do 28 czerwca wydłużony został nabór wniosków o udzielenie dotacji celowej na modernizację przydomowych kotłowni. Na wymianę starego kotła centralnego ogrzewania na ekologiczny kocioł gazowy, będący czystym, praktycznie bezobsługowym i coraz bardziej atrakcyjnym jeśli chodzi o koszty źródłem ciepła, można zyskać nawet 6 tysięcy złotych.

Nabór wniosków o udzielenie dotacji celowej na modernizację źródła ciepła prowadzony jest w ramach "Programu Ograniczenia Niskiej Emisji dla budynków jednorodzinnych na terenie Gminy Czechowice-Dziedzice na rok 2019". Wnioski składać można w Urzędzie Miejskim w Czechowicach-Dziedzicach, Plac Jana Pawła II 1, pokój 407 (III piętro), w godzinach pracy Urzędu.

Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa informuje, że w programie wziąć mogą udział jedynie właściciele budynków jednorodzinnych chcący zlikwidować nieekologiczny kocioł węglowy i zastąpić go kotłem gazowym.

Wysokość dofinansowania do wymiany kotłów będzie wynosić 60% kosztów kwalifikowanych, lecz nie więcej niż 6000 zł. Wypłata kwoty dotacji nastąpi pod warunkiem przyznania gminie Czechowice-Dziedzice dofinansowania ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach na realizację przedmiotowego zadania.

Dofinansowaniu podlegać będą inwestycje zrealizowane po podpisaniu umowy pomiędzy gminą Czechowice-Dziedzice a inwestorem.

Warunkiem udziału w programie jest: złożenie wniosku o udzielenie dotacji, na wymianę nieekologicznego kotła opalanego paliwem stałym na kocioł gazowy, posiadanie prawa własności lub współwłasności budynku lub lokalu mieszkalnego (konieczna jest zgoda wszystkich współwłaścicieli w odniesieniu do osoby ubiegającej się o udział w Programie), w którym istnieje źródło ciepła opalanego paliwem stałym, przewidzianego do likwidacji, posiadanie funkcjonującego, nieekologicznego źródła ciepła, przeznaczonego do likwidacji zgodnie z zasadami Programu, a także złożenie oświadczenia o możliwości opłacenia całości kosztów inwestycji.

Dodatkowe informacje można uzyskać w Urzędzie Miejskim w Czechowicach-Dziedzicach - Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa, Plac Jana Pawła II 1, pokój 407 - osobiście lub telefonicznie pod nr tel. 32 214 71 04 lub 32 214 71 69.

Załączniki są do pobrania ze strony UM Czechowice-Dziedzice.

aka / czecho.pl, źródło: www.um.czechowice-dziedzice.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.