czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 27 kwietnia 2019
  • 5 maja 2019
  • wyświetleń: 10200

Inwestor zlecił badania opinii. Mieszkańcy chcą nowych inwestycji

88 proc. mieszkańców Czechowic-Dziedzic dostrzega, że wpływy do budżetu miasta, pochodzące z nowych inwestycji, są istotne dla rozwoju ich miasta. Niemal wszyscy są za ożywieniem gospodarczym Czechowic-Dziedzic - tak wynika z badania opinii mieszkańców Czechowic-Dziedzic na temat rozwoju gospodarczego miasta, przeprowadzonego przez firmę badawczą Kantar Public na zlecenie spółki Inwestycje CL przygotowującej inwestycje przy DK-1 w Czechowicach-Dziedzicach.

valeo, DK-1
Tereny inwestycyjne przy DK-1 w Czechowicach-Dziedzicach · fot. materiały prasowe


Z badania Kantar Public wynika, że aż 97 proc. mieszkańców popiera rozwój gospodarczy Czechowic-Dziedzic rozumiany przede wszystkim jako powstawanie nowych miejsc pracy (59 proc.), rozwój infrastruktury drogowej (41 proc.) oraz budownictwa mieszkaniowego (36 proc.). 30 proc. badanych definiuje rozwój gospodarczy jako napływ nowych inwestycji.

- Z badania Kantar Public wyraźnie wynika, że kolejne inwestycje w Czechowicach-Dziedzicach są potrzebne. Teren położony przy DK-1 jest idealnie zlokalizowany pod nowe projekty. Nowoczesne i w pełni bezpieczne dla środowiska zakłady produkcyjne i hale magazynowe, które planujemy po wschodniej części DK1 zagwarantują nowe miejsca pracy, stały dopływ ponad 3 mln zł rocznie do budżetu miasta z tytułu podatków od nieruchomości oraz dodatkowe wpływy z podatków od gruntu oraz zatrudnianych osób. Dodatkowo, rozbudujemy infrastrukturę drogową w pobliżu działki, nad DK1 wybudujemy wyposażoną w chodnik oraz przystosowaną dla osób niepełnosprawnych kładkę, a także, we współpracy z władzami miasta, doprowadzimy do inwestycji komunikację miejską - mówi Mariusz Piazza, prezes spółki Inwestycje CL przygotowującej inwestycje na terenie Czechowic-Dziedzic.

Mieszkańcy Czechowic-Dziedzic są świadomi, że podatki z nowych inwestycji są ważne dla rozwoju miejscowości. 88 proc. badanych twierdzi, że źródła finansowania takie jak podatki od nieruchomości, gruntów czy zatrudnionych osób wpływają na rozwój miasta. Mieszkańcy dostrzegają również potrzebę zmian w Czechowicach-Dziedzicach i chcą nowych firm w mieście. Niemal połowa (48 proc.) wyraża poparcie dla obecności podmiotów z sektora nowoczesnej produkcji, a niewiele mniej (43 proc.) oczekuje firm z sektora handlu i gastronomii. Jedna piąta badanych wskazuje firmy transportowe i logistyczne (22 proc.) oraz związane z przemysłem ciężkim (21 proc.).

- Zaplanowane w Czechowicach-Dziedzicach inwestycje zwiększą potencjał miasta i przyciągną kolejnych inwestorów. Wyniki badań Kantar Public pokrywają się z głosami mieszkańców gminy, którzy w specjalnym apelu odczytanym podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej wyrazili poparcie dla uchwały umożliwiającej lokalizację w mieście nowoczesnego zakładu produkcyjnego Valeo Siemens na działce przy DK1. Apel podpisało 1260 osób - dodaje Mariusz Piazza.

Działka pod nowe inwestycje w Czechowicach-Dziedzicach położona jest pomiędzy drogą krajową DK1, a Lasami Państwowymi. W odległości ok. 200 metrów w stronę ul. Partyzantów znajduje się osiedle domów jednorodzinnych. Od strony zabudowy jednorodzinnej zaplanowano wysoki na ok. 6-9 metrów wał ziemny, który zostanie obsadzony średniej wysokości drzewami, po to by zabezpieczyć tereny mieszkaniowe od hałasu i nocnego światła.

Od zabytkowego Pałacu Kotulińskich teren oddalony jest ok. 300 metrów, pomiędzy pałacem a terenem inwestycyjnym rośnie starodrzew. Inwestycje zlokalizowane na działce po wschodniej stronie DK1 nie będą negatywnie wpływać na środowisko i zgodnie z zapisami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego oraz obowiązującymi przepisami prawa nie mogą oddziaływać poza terenem inwestycji.

Badanie zostało zrealizowane przez firmę Kantar Public w marcu tego roku na reprezentatywnej grupie 209 mieszkańców Czechowic-Dziedzic w wieku 18 i więcej lat.

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.