czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 28 czerwca 2019
  • wyświetleń: 6741

Wolontariusze z ZSTiL z wizytą u burmistrza Mariana Błachuta

W czwartek 27 czerwca w gabinecie Burmistrza Czechowic-Dziedzic Mariana Błachuta gościli uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Czechowicach-Dziedzicach, pracujących w ramach wolontariatu w czechowickim Domu Pomocy Społecznej "Złota Jesień".

Reklama

Wolontariusze z ZSTiL z wizytą u burmistrza Mariana Błachuta - 27.06.2019 · fot. www.um.czechowice-dziedzice.pl


Weronika Balon, Anna Iskrzycka, Angelika Małysa, Natalia Włoch oraz Piotr Kliś w ciągu minionego roku szkolnego poświęcali swój wolny czas, by spędzić go z pensjonariuszami - mieszkańcami "Złotej Jesieni", na rozmowach, zajęciach na świetlicy, czy też wspólnym przygotowywaniu posiłków. Dzięki ich obecności na twarzach starszych, nierzadko samotnych osób, zagościły uśmiech i zadowolenie.

Młodzi wolontariusze pojawiali się w gabinecie burmistrza w towarzystwie Justyny Rzepeckiej - nauczycielki z ZSTiL i jednocześnie radnej Rady Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach, która jest pomysłodawczynią i organizatorką wolontariatu młodzieży w DPS oraz dyrekcji placówki, która włączyła się w realizację tego szczytnego przedsięwzięcia. W spotkaniu uczestniczył również Zastępca Burmistrza Maciej Kołoczek. Uczniowie otrzymali za swoją pracę podziękowania i upominki z rąk Burmistrza Mariana Błachuta oraz Dyrektor DPS Hanny Żołdak i jej Zastępczyni Katarzyny Adamiec.

Burmistrz Marian Błachut podkreślił, że jest pod dużym wrażeniem zaangażowania i empatii młodych ludzi, którzy poświęcając swój własny czas pracowali jako wolontariusze w DPS. Burmistrz podziękował zarówno młodym wolontariuszom, jak i pomysłodawczyni i organizatorce całego przedsięwzięcia - radnej Justynie Rzepeckiej.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.