czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 4 września 2019
  • 7 września 2019
  • wyświetleń: 9244

W 2021 roku rozpocznie się remont dworca kolejowego!

Budynek dworca kolejowego w najbliższych latach przejdzie gruntowny remont. Tę długo wyczekiwaną informację przekazał naszej redakcji radny Wojciech Leśny, powołując się na dokument przesłany posłowi Grzegorzowi Pudzie.

CzechowiceDziedzice,loveczecho,lovesilesia,dworzec,fotodnia,instagram
Dworzec w Czechowicach-Dziedzicach


Przypomnijmy, że w lipcu poseł Prawa i Sprawiedliwości z Bielska-Białej zwrócił się do wiceministra infrastruktury w sprawie planowanych inwestycji związanych z dworcem kolejowym w Czechowicach-Dziedzicach. Zadał wówczas pięć pytań: Na jakim etapie znajduje się procedura przetargowa? Na jakim etapie są prace przygotowawcze do remontu? Kiedy dokładnie rozpocznie się remont dworca kolejowego w Czechowicach-Dziedzicach? Kiedy planowane jest zakończenie prac renowacyjnych? W jaki sposób zostały zabezpieczone odpowiednie środki na późniejsze utrzymanie dworca w bardzo dobrym stanie, a także na jego modernizację?

2 września wystosowana została odpowiedź. Jak informuje Ministerstwo Infrastruktury, dworzec w Czechowicach-Dziedzicach objęty jest Programem Inwestycji Dworcowych do 2023 roku, w ramach którego zostanie poddany gruntownej modernizacji.

To jednak nie wszystko, bo w dokumencie pojawiają się daty wskazujące na konkretne etapy inwestycji.

- W chwili obecnej PKP S.A., w ramach realizacji przedmiotowego zadania inwestycyjnego, przygotowuje postępowanie przetargowe na wykonanie dokumentacji projektowej. Planowana data ogłoszenia ww. postępowania przetargowego to 3 września 2019 roku - czytamy.

Dalej dowiadujemy się, że zgodnie z przyjętym harmonogramem, rozpoczęcie robót budowlanych planowane jest na luty 2021 roku. Z uwagi na zabytkowy charakter dworca, założony okres robót budowlanych to 24 miesiące.

Co zaznaczono, utrzymanie dworca kolejowego po zakończeniu procesu inwestycyjnego pozostanie w zakresie PKP S.A.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.