czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 11 września 2019
  • 17 września 2019
  • wyświetleń: 2272

Ruszyły treningi biegowe w ramach akcji "Aktywnie na Starym Dworcu"

14 września odbył się pierwszy trening biegowy w ramach akcji "Aktywnie na Starym Dworcu" w Goczałkowicach-Zdroju.

Ruszyły treningi biegowe w ramach akcji "Aktywnie na Starym Dworcu" · fot. UG Goczałkowice-Zdrój


Młodsi i nieco starsi, doświadczeni i ci, którzy przygodę z biegami dopiero rozpoczynają - bardzo różne osoby spotkały się przy Starym Dworcu w Goczałkowicach-Zdroju w drugą wrześniową sobotę. Wszyscy mieli jednak wspólny cel - aktywnie spędzić sobotnie przedpołudnie.

I to się udało! Dopisała zarówno pogoda, jak i uczestnicy. Akcja organizowana przez Gminę Goczałkowice-Zdrój, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Goczałkowicach, Stowarzyszenie Sportowe "Aktywna Pszczyna" oraz WakePark Goczałkowice-Zdrój spotkała się ze sporym zainteresowaniem biegaczy.

Pierwszy trening poprowadzony przez instruktorów ze stowarzyszenia "Aktywna Pszczyna" rozpoczął się rozgrzewką w pięknych okolicznościach Starego Dworca i Parku Zdrojowego. Następnie uczestnicy wspólnie przebiegli trasę wzdłuż stawu Maciek. Co istotne, każdy biegał swoim własnym tempem - zajęcia przeznaczone są dla wszystkich, bez względu na doświadczenie w bieganiu.

Na zakończenie biegacze otrzymali kupony rabatowe do WakeParku.

Celem treningów jest: popularyzacja biegania jako jednego z elementów zdrowego trybu życia; promowanie aktywności fizycznej oraz promocja Starego Dworca i Parku Zdrojowego jako miejsc przyjaznych dla osób aktywnych fizycznie.

Bezpłatne treningi mogą być też formą przygotowania się do Goczałkowickiego Biegu Charytatywnego "Rycerska dyszka dla Zameczku", który odbędzie się 5 października. Trwają zapisy do biegu - sportmaniacs.com/pl/services/inscription/goczakowicki-bieg-bdquodla-naszych-dziecirdquo

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na kolejne treningi biegowe. Odbędą się w soboty, 21 i 28 września na Starym Dworcu w Goczałkowicach-Zdroju. Zaczynamy o godz. 10.00.

Akcja "Aktywnie na Starym Dworcu" jest współfinansowana ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

aka / czecho.pl, źródło: GOK Goczałkowice-Zdrój, UG Goczałkowice-Zdrój

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.