Wiadomości

  • 2 października 2019
  • wyświetleń: 8743

[ZDJĘCIA] Nagrody Burmistrza w dziedzinie upowszechniania kultury

W sobotę 28 września w Miejskim Domu Kultury odbyło się uroczyste wręczenie nagród Burmistrza Czechowic-Dziedzic za upowszechnianie i promowanie kultury w gminie.

Nagrody Burmistrza w dziedzinie upowszechniania kultury - 28.09.2019 · fot. Mariusz Połowczuk / Archiwum MDK Czechowice-Dziedzice


Sobotnia uroczystość odbyła się w trakcie koncertu galowego pt. Mistrzowie Polskiej Muzyki Wokalnej Józef Świder i Stanisław Moniuszko, a towarzyszyła równie podniosłemu odsłonięciu tablicy upamiętniającej Józefa Świdra, zmarłego w 2014 roku, pochodzącego z Czechowic-Dziedzic wybitnego kompozytora i popularyzatora muzyki, współzałożyciela i pierwszego dyrygenta działającego do dzisiaj Chóru Mieszanego im. Stanisława Moniuszki.

Nagrody Burmistrza Czechowic-Dziedzic za całokształt działalności w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury, otrzymali:
  • Katarzyna Wituś - Kustosz, kierownik Oddziału dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czechowicach-Dziedzicach,
  • Daniel Strządała - koncertujący w kraju i za granicą instrumentalista (organista i klawesynista), improwizator oraz kameralista, zajmujący się również teorią muzyki, zwłaszcza kompozycją,
  • Sebastian Gabryś - młody czechowicki baryton, Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.


Nagrody wręczyli: Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Damian Żelazny.

aka / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.