Wiadomości

  • 23 października 2019
  • 24 października 2019
  • wyświetleń: 12410

[FOTO] Potrącenie rowerzystów na Zabrzeskiej w Ligocie

W środę, 23 października około godziny 18:30 na ulicy Zabrzeskiej w Ligocie miało miejsce potrącenie dwóch rowerzystów. Interweniowały wszystkie służby ratunkowe. Sprawa będzie miała swój finał w sądzie.

Potrącenie dwóch rowerzystów w Ligocie - 23.10.2019 · fot. nadesłane przez czytelnika / Mariusz Bielskie Drogi


Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem marki Skoda wyprzedzał inny pojazd w miejscu niedozwolonym. Było to w obrębie skrzyżowania na prostym i nieoświetlonym odcinku ulicy Zabrzeskiej w Ligocie. Rowerzyści poruszali się w kierunku przeciwnym do ruchu wyprzedzającego pojazdu. Rozpędzona Skoda otarła się o cyklistów, którzy upadli na jezdnię i doznali obrażeń ciała. Można powiedzieć, że od śmierci dzieliły ich centymetry. Przy centralnym uderzeniu nie mieli by szans.

Poszkodowani trafili do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, jednak obrażenia już wstępnie kwalifikują to zdarzenie jako wypadek drogowy.

Kierowca nie zauważył rowerzystów bo ci nie mieli żadnych obowiązkowych elementów odblaskowych, nie wspominając już o lampkach na baterie (najtańsze można kupić już za kilkanaście złotych). Kwestię winy w tym zdarzeniu rozstrzygnie sąd po wcześniejszym zaciągnięciu opinii biegłego do spraw rekonstrukcji wypadków drogowych. Pojazdy zostały zabezpieczone do dalszych badań. Policjanci sporządzili stosowną dokumentację, która posłuży w dalszym postępowaniu. Utrudnienia w ruchu trwały ponad godzinę (całkowita blokada drogi).

sid / czecho.pl

źródło: bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.