Wiadomości

  • 20 listopada 2019
  • 25 listopada 2019
  • wyświetleń: 19397

W 2020 roku opłata za odbiór śmieci pójdzie w górę

Mieszkańców Czechowic-Dziedzic nie ominie podwyżka cen za odbiór śmieci. Urząd Miejski planuje zwiększyć opłatę od 1 lutego 2020 roku. Na razie nie wiadomo o ile wzrośnie cena za odbiór odpadów.

W całym kraju gminy podnoszą opłatę za odbiór śmieci. Samorządy tłumaczą to rosnącymi kosztami - m.in. wzrostem płacy minimalnej i wysokimi cenami paliwa, a także zwiększeniem opłaty marszałkowskiej za składowanie odpadów.

Podwyżka od 1 stycznia 2020 roku zostanie wprowadzona m.in. w Bielsku-Białej. Rada Miejska sąsiadującego z naszą gminą miasta podjęła już decyzję o blisko dwukrotnym wzroście cen. W Bielsku-Białej od 1 stycznia 2020 roku 3-osobowe gospodarstwo domowe, które selektywnie gromadzi odpady, za śmieci zapłaci 78 zł, a nie jak dotychczas 42 zł.

Wzrost cen jest także nieunikniony w Czechowicach-Dziedzicach, gdzie aktualnie obowiązują jedne z najniższych w regionie cen za odbiór odpadów. Zmiany mają zostać wprowadzone z dniem 1 lutego 2020 roku - o ile wcześniej zgodę na to stosowną uchwałą dadzą radni.

Na razie nie wiadomo o ile w gminie Czechowice-Dziedzice wzrosną ceny za odbiór odpadów. Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić, zaproponowana przez urzędników podwyżka nie będzie aż tak drastyczna, jak ta w Bielsku-Białej.

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.