czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 2 grudnia 2019
  • wyświetleń: 10435

29-latek spalał w piecu styropian. Zapłacił wysoki mandat

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Czechowicach-Dziedzicach" podaj

W ubiegłym tygodniu strażnicy miejscy dokonali kontroli paleniska pieca na ulicy Słowackiego w Czechowicach-Dziedzicach w jednym z garaży.

Reklama

Z pomieszczenia garażowego, a dokładnie z rury wyciągniętej na zewnątrz budynku wydobywał się duży dym oraz nieprzyjemny zapach przypominający spalanie plastiku.

- Po wejściu do środka zastano dwóch młodych mężczyzn. W pomieszczeniu znajdował się piec typu koza, w którym po skontrolowaniu strażnik stwierdził spalanie styropianu, a na dodatek polane to wszystko było zużytym olejem silnikowym - relacjonują strażnicy i dodają, że był problem z ugaszeniem ognia.

Jak informuje straż, sprawcą wykroczenia był 29-letni mężczyzna, który twierdził, że nie wiedział o zakazie spalania tego typu materiałów. Za popełnione wykroczenie strażnicy nałożyli wysoki mandat karny z art. 191 ustawy o odpadach, zakazali dalszego spalania oraz poinformowali mężczyznę o ponownej kontroli w niewyznaczonym terminie.

aka / czecho.pl

źródło: Straż Miejska w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Smog w Czechowicach-Dziedzicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Czechowicach-Dziedzicach" podaj