Wiadomości

  • 12 grudnia 2019
  • wyświetleń: 12401

Fatalna jakość powietrza! Nasza gmina najgorsza w kraju!

W ostatnich dniach po raz kolejny w naszej gminie notujemy bardzo wysokie stężenia pyłów PM 2,5 i PM 10.

Najgorsza sytuacja była około północy. To wtedy wskaźniki (średnia z ośmiu czujników na terenie gminy) pokazały stężenie pyłu PM10 na poziomie ponad 500 µg/m3. Poprawa odczuwalna była dopiero po godzinie 5.00 w nocy. W międzyczasie średnia z wszystkich czujników wskazywała wartości ponad 300 µg/m3.

A jak to wyglądało na poszczególnych osiedlach? Czujnik na ulicy Klasztornej o północy wskazywał 761 µg/m3, w tym samym czasie na ulicy Zamkowej stężenie wynosiło 326 µg/m3. Jeszcze wcześniej najwyższe wyniki wskazały mierniki zlokalizowane przy ulicy Staromiejskiej (505 µg/m3 o godzinie 21.30) oraz Łukasiewicza (249 µg/m3 o 22.00). Czujnik przy ulicy Mickiewicza pokazał z kolei najwyższą wartość o godzinie 2.30 - 499 µg/m3.

Jeszcze gorsza sytuacja jest na sołectwach. Niechlubne rekordy pobija Zabrzeg. O godzinie 1.00 czujnik przy ulicy Letniej wskazała 1048 µg/m3! O 21.00 przy ulicy Pytla było 878 µg/m3. W Ligocie przy ulicy Bielskiej o godzinie 2.00 miernik pokazał 672 µg/m3.

Przypomnijmy, że poziom dopuszczalny dla stężenia średniodobowego wynosi 50 µg/m3 i może być przekraczany nie więcej niż 35 dni w ciągu roku. Poziom alarmowy wynosi z kolei 150 µg/m3.

Dane o jakości powietrza możecie śledzić na bieżąco na portalu pod adresem: http://www.czecho.pl/monitoring-jakosci-powietrza-on-line-czechowice-dziedzice/

Uwagę na fatalną jakość powietrza zwraca też ALARM Smogowy Czechowice-Dziedzice, który pokusił się o porównanie naszej gminy do innych miejscowości. - W aplikacji KanarekApp Czechowice-Dziedzice ponownie deklasują rywali pod względem stanu zanieczyszczenia powietrza. Pszczyna daleko za nami. Mamy obecnie najgorsze powietrze w Polsce. Takie są fakty. Żadnych ostrzeżeń, żadnych SMSów - alarmują prowadzący stronę.

Loading...

aka / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Czechowicach-Dziedzicach" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Smog w Czechowicach-Dziedzicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Czechowicach-Dziedzicach" podaj