Wesele Czechowice-Dziedzice Wesele Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 14 lutego 2020
  • wyświetleń: 1036

Bezpłatna mammografia na targowisku

Pod koniec marca w Bielsku-Białej i Czechowicach-Dziedzicach będzie można bezpłatnie wykonać badanie mammograficzne. To propozycja dla pań w wieku od 50 do 69 lat. Chętne muszą się wcześniej zarejestrować.

Z badania w mobilnej pracowni mogą skorzystać kobiety:
  • które są ubezpieczone
  • nie leczą się z powodu raka piersi
  • nie miały takiego badania w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi w ostatnich 24 miesiącach,
  • są w grupie ryzyka i w poprzednim roku otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii w ciągu 12 miesięcy


Badania są finansowane przez NFZ, nie trzeba mieć skierowania lekarskiego. W tym roku po raz pierwszy z badania w ramach programu będą mogły skorzystać panie urodzone w 1970 r.

Mobilna pracownia LUX MED zaparkuje 27 marca przy krytej pływalni "Troclik" przy ul. gen. Sosnkowskiego 14 w Bielsku-Białej i będzie pracowała w godzinach od 8:00 do 15:00. W Czechowicach-Dziedzicach badanie będzie można wykonać 30 marca na targowisku przy ul. Targowej, w godzinach od 11:00 do 17:00.

Chętne panie powinny się wcześniej zarejestrować. Można to zrobić dzwoniąc pod numer tel. 58 666 24 44 lub wypełniając formularz przez internet www.mammo.pl/formularz.

Podczas rejestracji telefonicznej będziecie potrzebować dowodu osobistego. Na badanie warto zabrać ze sobą zdjęcia z poprzednich mammografii.

ab / czecho.pl, źródło: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.