czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 13 kwietnia 2007
  • wyświetleń: 1982

Kopalnia Silesia będzie angielska?

Jednak sie da! Kompania Węglowa chciała kopalnie "Silesia" zamknąć - Anglicy chcą ją kupić. Najpóźniej jesienią tego roku pierwsza polska kopalnia węgla kamiennego zostanie wystawiona na sprzedaż. Będzie to "Silesia" w Czechowicach Dziedzicach.

W tej sprawie spotakali się przedstawiciele władz Kompanii Węglowej, związkowcy z kopalni "Silesia" oraz angielskiej firmy Gibson. Z tych rozmów są też zadowoleni związkowcy. Angielski inwestor już oficjalnie złożył ofertę na kupno "Silesii", gwarantując zwiększenie wydobycia do 2 milionów ton rocznie, zwiększenie zatrudnienia i budowę szybu. Zapowiada także inwestycje w samym mieście.

Kupnem kopalni są także zainteresowane 3 inne firmy - z Indii, Czech i Szwajcarii. A jeszcze niedawno wg. planów Kompanii Węglowej, po połączeniu "Silesii" z kopalnią "Brzeszcze" - zakład miał stopniowo ograniczać wydobycie.

mak / Radio Express

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.