Wiadomości

  • 6 marca 2020
  • wyświetleń: 5932

Na razie w budżecie gminy nie ma pieniędzy na rozbiórkę pomnika

Na lutowej sesji Rady Miejskiej radny Mariusz Sekta dopytywał o stan realizacji decyzji wojewody, który w ubiegłym roku nałożył na gminę obowiązek usunięcia tzw. pomnika braterstwa broni.Radny Prawa i Sprawiedliwości poruszył sprawę pomnika przy okazji dyskusji nad projektem uchwały wprowadzającej zmiany w tegorocznym budżecie gminy.

- Chciałbym zwrócić uwagę, że po raz kolejny w zmianach budżetowych nie znalazły się pieniądze na wykonanie decyzji wojewody i usunięcie stalinowskiego pomnika. Kiedy decyzja wojewody zostanie wykonana? - pytał Mariusz Sekta.

pomnik Braterstwa Broni
fot. ab / czecho.pl


Skarbnik miasta poinformowała, że temat zostanie podjęty, gdy odpowiedni wydział merytoryczny Urzędu Miejskiego złoży wniosek w tej sprawie.

- Na chwilę obecną tego tematu nie ma w budżecie. W momencie kiedy on się pojawi, będzie rozpatrywany - powiedział zastępca burmistrza Paweł Mrowiec.

Przypominamy, że we wrześniu 2019 roku wojewoda śląski wydał decyzję ws. pomnika poświęconego "polsko-sowieckiemu braterstwu broni". Kontrowersyjny monument musi zniknąć z krajobrazu miasta.

ab / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.