Wiadomości

  • 15 marca 2020
  • 17 marca 2020
  • wyświetleń: 8081

System wypożyczalni rowerów miejskich dotrze do Czechowic?

W Bielsku-Białej system bezobsługowej wypożyczalni rowerów "BBbike"działa od 1 października 2014 roku (z przerwą w 2018 roku) i został uruchomiony jako pierwszy w województwie śląskim. Czy Czechowice-Dziedzice, wzorem stolicy powiatu bielskiego, chcą w przyszłości włączyć się do systemu wypożyczalni rowerów miejskich? O możliwość stworzenia Czechowickiego Roweru Miejskiego zapytaliśmy w czechowickim magistracie.

System Bezobsługowych Wypożyczalni Rowerowych w Bielsku-Białej
System bezobsługowej wypożyczalni rowerów w Bielsku-Białej · fot. https://bbbike.eu/


- W przeszłości rozpoznawaliśmy wysokość kosztów utworzenia systemu roweru miejskiego w gminie Czechowice-Dziedzice, jako przedłużenia systemu pszczyńskiego bądź bielskiego. Są to wysokie koszty i w tej chwili budowa systemu roweru miejskiego, która nie należy do zadań priorytetowych w naszej gminie, nie jest brana pod uwagę - wyjaśnia Urząd Miejski.

W Pszczynie i Goczałkowicach system wypożyczalni rowerów działa od maja 2018 roku. Do dyspozycji mieszkańców i turystów jest 8 stacji. Bielski Rower Miejski, działający od 2014 roku, posiada obecnie 24 stacje.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.