Wiadomości

  • 8 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 7623

Powiat Bielski kupił budynek pod mały dom dziecka

3-kondygnacyjny dom jednorodzinny z ogrodem w Czechowicach Południowych kosztował 550 tys. zł. Pod koniec roku, po robotach adaptacyjnych i odświeżeniu przeprowadzi się tam 14 wychowanków Ośrodka Pomocy Dziecku i Rodzinie w Czechowicach-Dziedzicach.

W 2021 r. zaczynają obowiązywać nowe przepisy. Zgodnie z ustawą o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej domy dziecka mają funkcjonować jako placówki 14-osobowe.

- Staramy się, aby jak najwięcej dzieci trafiało do rodzin zastępczych. Obecnie prowadzimy 30-osobowy dom dziecka. Ta inwestycja była więc koniecznością. Rozumiemy też, że nowa forma przyniesie lepsze efekty wychowawcze. "Czternastka" zakłada większą samodzielność jej mieszkańców - mówi wicestarosta Grzegorz Szetyński.

Budynek kupiono w Czechowicach Południowych, pod koniec roku planowana jest przeprowadzka. Część mieszkalna będzie znajdowała się na 2 poziomach, na poddaszu wychowankowie będą mieli świetlicę. - Dom jest bardzo zadbany: ma wymienione okna i nowoczesne ogrzewanie. Oczywiście będą potrzebne pewne prace przed przeprowadzką, ale nie będzie to gruntowny remont - mówi wicestarosta Szetyński.

O tym, że w Czechowicach-Dziedzicach powstanie drugi dom dziecka, portal czecho.pl informował 9 marca.

mp / czecho.pl

źródło: Powiat Bielski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.