Wiadomości

  • 16 kwietnia 2020
  • 19 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 3785

Fundacja dokarmia bezdomne koty również w czasie epidemii

Fundacja "Mam kota na punkcie psa" od kilku miesięcy dokarmia koty wolnożyjące na terenie gminy Czechowice-Dziedzice. Organizacja robi to również w czasie, kiedy przemieszczanie się w kraju musi być uzasadnione.

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia przemieszczanie się po Polsce w czasie epidemii koronawirusa musi być uzasadnione. Dlatego też prezes fundacji, Anna Sztender zgłosiła się do Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach o stosowne identyfikatory, które otrzymała we wtorek.

O działaniu fundacji "Mam kota..." w czasie epidemii koronawirusa może świadczyć wezwanie, które otrzymała ona w środę, 15 kwietnia. Organizacja dostarczyła suchy pokarm czterem ciężarnym kotkom.

kot, koty, dokarmianie
Fundacja dokarmia bezdomne koty również w czasie epidemii · fot. Mam kota na punkcie psa


Przypomnijmy, że fundacja "Mam kota na punkcie psa" planuje stworzenie w naszym mieście przytuliska dla bezdomnych kotów, o czym pisaliśmy 9 kwietnia w artykule na czecho.pl.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.