Wiadomości

  • 17 kwietnia 2020
  • 26 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 10972

Firma z Krakowa wybuduje park przy Królowej Jadwigi

Długo oczekiwana inwestycja w północnej części miasta wkrótce się rozpocznie. Firma GardenBud z Krakowa wybuduje park przy ulicy Królowej Jadwigi. Właśnie ogłoszono wybór najkorzystniejszej oferty w przetargu na stworzenie obiektu. Miasto zapłaci krakowskiej firmie 4 219 000,00 złotych.

park
Wizualizacje parku przy ul. Królowej Jadwigi


Zamówienie dotyczy wykonania robót budowlanych polegających na zagospodarowaniu terenu wraz z placami zabaw, reprezentacyjnym stawem, zielenią urządzoną oraz ciągami spacerowymi. Przewiduje się uporządkowanie terenu, oświetlenie go, urządzenie zieleni, przebudowę i rozbudowę ciągów komunikacji pieszej oraz miejsc postojowych.

Zabezpieczone zostanie koryto potoku Młynówka Komorowicka i rowu odwadniającego. Przewidziano wprowadzenie elementów małej architektury (place zabaw, ławki, kosze, stojaki na rowery, pomost z desek kompozytowych) oraz elementów rekreacji (staw o funkcji ozdobnej z fontanną pływającą oraz górka z punktem widokowym).

Inwestycja będzie realizowana w ramach dofinansowanego ze środków unijnych projektu pn. "Podniesienie jakości życia mieszkańców poprzez rozwój terenów zielonych w Gminie Czechowice-Dziedzice - Zagospodarowanie terenu przy ul. Królowej Jadwigi w Czechowicach-Dziedzicach".

Na realizację projektu gmina zyskała dofinansowanie ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w wysokości blisko 8 milionów złotych. Łączny koszt realizacji całej, obejmującej 10 hektarów inwestycji - choć ostateczną kwotę poznamy dopiero po rozstrzygnięciu drugiego z przetargów - szacowany jest na około 12 milionów złotych. To oznacza, że gmina poniesie faktycznie tylko około jedną trzecią kosztów budowy obu parków.

Jest to inwestycja parkowa o powierzchni około półtora hektara, której koncepcję Urząd Miejski przygotował już w 2017 roku. Będzie to miejsce idealne do wypoczynku i rekreacji dla całych rodzin, a w jego skład wchodzić będą m.in. staw z pomostem i pływającą fontanną, place rekreacyjne, promenady i ścieżki spacerowe, drzewa i zieleń niska oraz liczne elementy małej architektury. Ponadto, na terenie parku zostaną wybudowane dwa place zabaw - jeden dla dzieci młodszych, a drugi dla starszych. Pojawi się też górka z punktem widokowym. Dla starszych mieszkańców gmina zbuduje tzw. uliczny park treningowy.

Zakłada się, że teren rekreacyjny wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na użytkowanie, będzie gotowy do 30 listopada 2020 r.

Park, królowej jadwigi
Teren przy ulicy Królowej Jadwigi, na którym powstanie park · fot. Mp

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.