Wiadomości

  • 28 kwietnia 2020
  • 29 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 14344

Burmistrz Czechowic-Dziedzic autorem apelu do prezydenta

Burmistrz Czechowic-Dziedzic, Marian Błachut, zaproponował tekst apelu do prezydenta, Sejmu, Senatu i premiera w sprawie wypracowania zgodnego z Konstytucją i ustawami rozwiązania sporu dot. wyborów prezydenckich. Apel nagłaśniają samorządowcy zrzeszeni m.in. w Związku Miast Polskich - informuje Dziennik Gazeta Prawna.

Jak wynika z informacji Urzędu Miasta w Częstochowie, chodzi o apel zaproponowany na piątkowym posiedzeniu zarządu Śląskiego Związku Gmin i Powiatów. Następnie inicjatywę zaakceptowały inne stowarzyszenia samorządowe, w tym Związek Miast Polskich. ZMP jeszcze w piątek rozsyłał treść wystąpienia z prośbą o indywidualne podpisywanie się pod nim samorządowców, a także z adnotacją, że pomysłodawcą jest burmistrz Czechowic-Dziedzic - Marian Błachut. Jak informuje Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach burmistrz naszego miasta podpisał apel we wtorek, 28 kwietnia.

apel, burmistrz, wybory prezydenckie
Apel polskiego samorządu w sprawie wyborów, podpisany przez Burmistrza Czechowic-Dziedzic Mariana Błachuta · fot. UM Czechowice-Dziedzice


apel, burmistrz, marian błachut, wybory prezydenckie
Apel polskiego samorządu w sprawie wyborów, podpisany przez Burmistrza Czechowic-Dziedzic Mariana Błachuta · fot. UM Czechowice-Dziedzice


W piątek, 24 kwietnia portal czecho.pl poinformował o tym, że Zarząd Śląskiego Związku Gmin i Powiatów nie ma wątpliwości, że w działaniach związanych z majowymi wyborami samorząd lokalny będzie mówił jednym głosem. Będzie nim rozsądek i odpowiedzialność za bezpieczeństwo mieszkańców w szerokim tego słowa znaczeniu.

- Musimy wykazać się rozsądkiem i odpowiedzialnością w tym zakresie. Nie możemy ulegać naciskom. Do urzędów docierają wnioski mieszkańców, w których nie wyrażają oni zgody na przekazanie ich danych osobowych Poczcie Polskiej. Nie możemy tego lekceważyć - podkreślił Marian Błachut, burmistrz Czechowic-Dziedzic, członek Zarządu Śląskiego Związku Gmin i Powiatów.

Pełen artykuł dostępny jest tutaj.

mp / czecho.pl

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wybory prezydenckie 2020" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wybory prezydenckie 2020

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wybory prezydenckie 2020" podaj