czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 11 maja 2020
  • wyświetleń: 2784

Premiera płyty tenora Piotra Beczały "Vincero!"

Płyta Piotra Beczały "Vincero!" ukazała się nakładem wytwórni Pentatone. Tenor wykonał arie z oper werystycznych takich kompozytorów, jak Giacomo Puccini, Pietro Mascagni, Ruggero Leoncavallo, Umberto Giordano i Francesco Cilea.

Premiera płyty tenora Piotra Beczały „Vincero!”
Premiera płyty tenora Piotra Beczały "Vincero!"


- Od Pucciniego przez Mascaniego aż po rzeczy, które nie wiem, czy będę kiedyś śpiewał, np. "Pagliacci" Ruggero Leoncavallo. Myślę, że to bardzo ciekawy zestaw, jeśli chodzi o dramaturgię płyty - ocenił repertuar albumu Piotr Beczała podczas konferencji prasowej, która odbyła się w lutym w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie.

Beczała śpiewa fragmenty takich oper, jak m.in. "Tosca" i "Manon Lescaut" Giacomo Pucciniego, "Adriana Lecouvreur" Francesco Cilea, "Andrea Chenier" i "Fedora" Umberto Giordano.

Tenor wykonał je z towarzyszeniem chóru Cor de la Generalitat Valenciana oraz orkiestry Orquestra de la Comunitat Valenciana pod batutą maestro Marco Boemiego. To pierwszy od pięciu lat solowy album artysty

mp / czecho.pl, źródło: dzieje.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.