czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 10 czerwca 2020
  • 14 czerwca 2020
  • wyświetleń: 9866

Trzaskowski: Mieszkańcy oczekują inwestycji w lokalne społeczności

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wybory prezydenckie 2020" podaj

„Tu jest Polska”, „silny prezydent”. Takie hasła skandowali mieszkańcy Bielska-Białej, którzy postanowili w piątek (12 czerwca) przyjść na spotkanie z kandydatem na prezydenta Polski Rafałem Trzaskowskim z Koalicji Obywatelskiej. Kandydat mówił o konieczności inwestowania w lokalne społeczności, w opozycji do wielkich inwestycji proponowanych przez rząd.Rafał Trzaskowski, kandydat na prezydenta Polski z ramienia Koalicji Obywatelskiej, odwiedził Bielsko-Białą. Na placu Chrobrego spotkał się z setkami bielszczan. - Bardzo się cieszę, że tu jestem, to dla mnie zaszczyt - mówił Trzaskowski. - Dziękuje panu prezydentowi za zaproszenie, mamy okazję często się tu spotykać. Uwielbiam Bielsko-Białą, cieszę się, że jestem wśród państwa.

trzaskowski
Rafał Trzaskowski w Bielsku-Białej · fot. Sztab wyborczy Rafała Trzaskowskiego


Kandydat na prezydenta podkreślił, że teraz najważniejszą sprawą, ujętą w jego programie wyborczym, jest sprawa zadbania o miejsca pracy w obliczu epidemii koronawirusa. - Dlatego, wzorem Warszawy, chcemy wprowadzić darmowe przedszkola i żłobki, aby kobiety mogły wrócić do pracy, zaistnieć na rynku pracy. To kwestia fundamentalna - podkreślił.

Zapis relacji na żywo z briefingu prasowego na Placu Chrobrego - 12.06.2020

Loading...


Zwrócił również uwagę na potrzebę tworzenia tzw. centrów rozwoju lokalnego. Według Trzaskowskiego takie mogłyby powstać w każdym polskim mieście, a w nich „jak z klocków” można by było budować czy to przychodnie, czy to centra seniora, multimedialne itp. Wszystko po to, aby „tworzyły one lokalną wspólnotę”.
- Dziś rząd proponuje olbrzymie inwestycje jak Centralny Port Lotniczy. My stawiamy na inwestycje lokalne, o których potrzebie mówią mieszkańcy, z którymi rozmawiam - podkreślił Rafał Trzaskowski.

Zapis relacji na żywo ze spotkania z mieszkańcami na Placu Chrobrego - 12.06.2020

Loading...


Dodał także, że ważną sprawą jest poprawa jakości powietrza w kraju, o co proszą młodzi ludzie. Dlatego zaproponował przyznawanie dotacji gospodarstwom domowym w kwocie 10 tysięcy złotych, np. na wymianę pieców, instalację urządzeń solarnych, lub ocieplenie domu.

- Te wszystkie propozycje są inne w logice niż pozostałych kandydatów. One są na tu i teraz - stwierdził. Podczas konferencji prasowej Trzaskowski ustosunkował się też do sytuacji środowiska LGBT w Polsce. - Jeżeli używamy słów „Polska bez kogoś”, to jest dzieleniem Polaków, my na to nie pozwolimy - zapewnił. - My nie chcemy rozmawiać o ideologii. Jeśli inni chcą, mają do tego prawo. My chcemy rozmawiać realnych problemach, jak miejsca pracy, problemy służby zdrowia - podsumował Rafał Trzaskowski na spotkaniu z mieszkańcami Bielska-Białej.

mp, raz / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wybory prezydenckie 2020

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wybory prezydenckie 2020" podaj