czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 16 czerwca 2020
  • 20 czerwca 2020
  • wyświetleń: 3959

Koszenie trawy w gminie w czasie suszy. Od kiedy i ile razy w roku?

W tym roku kwiecień i maj były ubogie, jeśli chodzi o opady deszczu. Nasza redakcja spytała Urząd Miejski, jakie działania podejmuje, aby przeciwdziałać suszy na jej terenie. Jedną z kwestii, o którą zapytaliśmy czechowicki UM, było koszenie trawy na terenach zielonych w gminie.

Reklama

Trawa, koszenie
fot. mp / czecho.pl


Jedną z kwestii, o którą zapytaliśmy Urząd Miejski, było zaniechanie lub mocne ograniczenie koszenia trawy. - Jest to jeden ze sposobów na walkę nie tylko z suszą, ale też z powodziami błyskawicznymi, ponieważ łąka w znaczący sposób przyczynia się do retencji wody - powiedział nam Mikołaj Siemaszko z grupy "Czechowiczanie dla przyrody". Otrzymaliśmy obszerną odpowiedź z Wydziału Inwestycji i Zarządu Drogami Urzędu Miejskiego w Czechowic-Dziedzicach.

- Od kilku lat częstotliwość koszenia na terenie gminy Czechowice-Dziedzice ustalana jest w oparciu o aktualnie panujące warunki atmosferyczne. W przypadku braku deszczów terminy koszenia przesuwane są w czasie. W bieżącym roku pierwsze koszenie rozpoczęto później niż zakładano, właśnie z uwagi na panującą w kwietniu suszę - przekazali nam urzędnicy z czechowickiego Urzędu Miejskiego.

Częstotliwość koszenia planowana jest z podziałem na miejsce i rodzaj terenów zielonych:
  • dla parków i skwerów planowane jest koszenie od 5 do 7 razy w ciągu okresu wegetacyjnego,
  • zieleń przyuliczna w centrum miasta - koszenie odbywa się nie częściej niż 5 razy w ciągu okresu wegetacyjnego,
  • pobocza dróg - koszenie nie częściej niż 3 razy w ciągu okresu wegetacyjnego. W ubiegłym roku koszenie wykonano dwukrotnie.
  • inne tereny zielone, najczęściej wskazywane przez Zarządy Osiedli - koszenie nie częściej niż 3 razy w ciągu okresu wegetacyjnego.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.