Wiadomości

  • 12 lipca 2020
  • wyświetleń: 11676

Wybory prezydenckie: frekwencja w Czechowicach wyższa od krajowej!

W niedzielę, 12 lipca Polacy udali się do urn, by zagłosować w wyborach prezydenckich. Frekwencja wyborcza w Czechowicach-Dziedzicach do godziny 12.00 wyniosła 25,3% i była wyższa od krajowej (24,73%). Z kolei do godz. 17.00 w całej Polsce w wyborach udział wzięło 52,1% uprawnionych do głosowania, zaś w naszej gminie - 54,44%. Ostatecznie frekwencja wyniosła 71,24% (dane ze wszystkich obwodów).

Głosowanie odbywało się od godziny 7.00 do 21.00 w specjalnie przygotowanych obwodowych komisjach wyborczych. Idąc głosować, trzeba było ze sobą zabrać dowód tożsamości ze zdjęciem. Na jego podstawie została wydana karta do głosowania. Aby głos był ważny, należało postawić znak "X" w kratce przy nazwisku wybranego kandydata.

W czasie głosowania obowiązywały także zasady wprowadzone ze względu na pandemię koronawirusa. W lokalu wyborczym musieliśmy mieć zakryty nos i usta. Ponadto należało pamiętać o zachowaniu dystansu społecznego oraz zdezynfekowaniu rąk przed wejściem na głosowanie.

Poza kolejnością do lokalu wyborczego mogły wejść:
  • osoby powyżej 60. roku życia,
  • kobiety w ciąży,
  • osoby z dzieckiem do lat 3,
  • osoby z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności, z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego lub które ze względu na stan zdrowia nie mogą poruszać się samodzielnie.

BM / czecho.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wybory prezydenckie 2020" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wybory prezydenckie 2020

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wybory prezydenckie 2020" podaj