czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 14 lipca 2020
  • 18 lipca 2020
  • wyświetleń: 7091

Tauron planuje modernizację czechowickiej elektrociepłowni

Tauron Ciepło planuje budowę nowoczesnej kotłowni gazowo-olejowej w Czechowicach-Dziedzicach, która ma zastąpić obecnie eksploatowaną kotłownię szczytowo-rezerwową z lat 70-tych.

Reklama

- Obecnie jesteśmy na wstępnym etapie przygotowania dokumentacji planowanej inwestycji. Otrzymaliśmy już z Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach decyzję o uwarunkowaniach środowiskowych oraz warunki przyłączenia do sieci gazowej dla nowej kotłowni - informuje Małgorzata Kuś, rzecznik prasowy Tauron Ciepło.

Planowana inwestycja w zakresie budowy nowoczesnej kotłowni ma na celu zapewnienie ciągłości i bezpieczeństwa dostaw ciepła do mieszkańców Czechowic-Dziedzic i Bielska-Białej na najwyższym poziomie. Nowe kotły będą spełniały wszelkie unijne wymogi w zakresie ochrony środowiska. Do końca 2020 roku planowane jest ogłoszenie postępowania przetargowego na wybór generalnego wykonawcy inwestycji - informuje spółka.

Przypominamy, że w 2017 roku pojawiły się informacje, że spółka Tauron Ciepło zamierza zlikwidować blok BC-50 i zmienić technologię produkcji ciepła na bardziej emisyjną. Obawy okazały się jednak bezzasadne. Pisaliśmy o tym tutaj.

ar / czecho.pl
źródło: Tauron

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.