czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 19 czerwca 2007
  • wyświetleń: 1670

Zapisy na darmowe drzewka i krzewy

Czy wkrótce zazielenią się większym bogactwem kwiatów przydomowe ogródki w Czechowicach-Dziedzicach? Do 31 sierpnia w Urzędzie Miejskim przyjmowane są zapisy na sadzonki drzew i krzewów. Kto pierwszy, ten lepszy.

O sadzonki może starać się każdy mieszkaniec gminy, który jest właścicielem nieruchomości położonej w jej obrębie i nie brał udziału w podobnej akcji w ciągu pięciu poprzednich lat. Poza kryteriami merytorycznymi, o przyznaniu i terminie dostarczenia młodych roślin zadecyduje też kolejność zgłoszeń.

Maksymalnie na jedną posesję UM może przyznać dziesięć sadzonek. Ich dobór gatunkowy będzie zgodny z proponowanymi gatunkami ujętymi w Programie Ochrony Środowiska gminy Czechowice-Dziedzice Przeglądzie Ekologicznym Gminy.

Otrzymane sadzonki drzew i krzewów należy posadzić zgodnie z zasadami sztuki ogrodniczej na terenie swojej nieruchomości. W przypadku nie przyjęcia się sadzonek otrzymujący ma obowiązek pisemnie powiadomić Urząd Miejski.

Zapisy należy składać na specjalnie przygotowanych do tego wnioskach, które są dostępne w czechowickim UM na, Plac Jana Pawła II 1 (pokój 409, 414, biuro podawcze). Zapisane osoby będą pisemnie poinformowane o terminie i miejscu wydawania sadzonek oraz liczbie i gatunkach przyznanych sadzonek.

new / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.