Wiadomości

  • 28 lipca 2020
  • wyświetleń: 4348

Powstała książka na temat wycieczek rowerowych po Górnych

Towarzystwo Przyjaciół Czechowic-Dziedzic wydało nową książkę, autorstwa Piotra Kuboszka "Pieszo i rowerem przez Czechowice Górne".

Powstała książka na temat wycieczek rowerowych po Górnych
Powstała książka na temat wycieczek rowerowych po Górnych


Książka ta to pozycja dla każdego: miłośników dziejów naszego miasta, dla fascynatów przyrody, fotografii, ale przede wszystkim dla pasjonatów pieszych i rowerowych wycieczek. Autor, który wielokrotnie przebył wszystkie trasy, przygotował przewodnik dla chcących poznać ciekawe zakątki Czechowic-Dziedzic. Oprócz praktycznych opisów, umieścił kilkadziesiąt kolorowych zdjęć i 9 map pokazujących trasy piesze i rowerowe. - Nic tylko brać ten przewodnik i wyruszać na szlaki najstarszej dzielnicy naszego miasta - zachęcają wydawcy przewodnika.

Sam autor zachęca do lektury ale i do wyruszenia na zaprezentowane w jego książce trasy: - Niniejszy przewodnik stanowi zaproszenie do rodzinnych spacerów, biegania, wycieczek rowerowych leśnymi ścieżkami, lokalnymi dróżkami wśród stawów, wzdłuż rzek i potoków, w świergocie ptaków - mówi Piotr Kuboszek.

Piotr Kuboszek - związany korzeniami z Czechowicami-Dziedzicami, szczególnie z dzielnicą Czechowice Górne. Współpracuje z Zarządem Osiedla, prowadzi lokalną stronę internetową http://www.czechowice-gorne.pl oraz stronę Facebooka poświęconą Czechowicom Górnym. Lokalny społecznik, miłośnik spacerów i rowerowych wycieczek po zakątkach swego osiedla. Jest także twórcą strony internetowej parafii pw. św. Katarzyny w Czechowicach-Dziedzicach. W życiu zawodowym jest menedżerem i konsultantem biznesowym, absolwent czechowickiego liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie oraz katowickiej Akademii Ekonomicznej im.Karola Adameckiego.

Książka dostępna w siedzibie Izby Regionalnej i Towarzystwa Przyjaciół Czechowic-Dziedzic, w czechowickim MDK, przy ul. Niepodległości 42 oraz w "Księgarni na Lesisku" przy ul. Kolejowej. Jej cena to 12,00 zł.

mp / czecho.pl

źródło: Towarzystwo Przyjaciół Czechowic-Dziedzic

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.