Reklama

Wiadomości

  • 18 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 2008

Nowe budki lęgowe dla ptaków zawisną w Parku Miejskim

Grupa "Czechowiczanie dla przyrody" otrzymała zgodę na powieszenie nowych budek lęgowych w Parku Miejskim "Lasek" - taką informację przekazał Mikołaj Siemaszko, administrator grupy. Pozytywną opinię wydało Koło Ornitologiczne z Pisarzowic.

Nowe budki lęgowe dla ptaków zawisną w Parku Miejskim
Nowe budki lęgowe dla ptaków zawisną w Parku Miejskim · fot. Czechowiczanie dla przyrody


- Mamy zgodę na powieszenie budek lęgowych na terenie Parku Lasek. Otrzymałem informację z Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego, że Ornitolodzy z Koła Ornitologicznego w Pisarzowicach zaopiniowali, że na terenie Parku jest możliwość zawieszenia 20 sztuk budek lęgowych typu A i 1 budki lęgowej dla puszczyka - powiedział Mikołaj Siemaszko, administrator grupy "Czechowiczanie dla przyrody".

Zakup budek lęgowych sfinansuje gmina. - Do zaimpregnowania budek przed powieszeniem, powieszenia ich, czyszczenia i dokonywania przeglądów okresowych zobowiązuję się osobiście w celu odciążenia gminnego budżetu. Dokument z pisemnym zobowiązaniem zamierzam dostarczyć do UM Wydział Ochrony Środowiska - podkreśla Siemaszko.

O staraniach grupy "Czechowiczanie dla przyrody" o wymianę starych budek lęgowych dla ptaków na nowe portal czecho.pl pisał tutaj.

mp / czecho.pl

źródło: Czechowiczanie dla przyrody

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.