czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 24 września 2020
  • wyświetleń: 1998

Strach przed SARS-CoV-2 sprawił, że ludzie unikają korzystania z badań

Krótkie terminy badań i najwyższa jakość obrazowania. Zakład Diagnostyki Obrazowej Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej wykonuje tomografię komputerową, rezonans magnetyczny, USG, USG-Doppler oraz RTG, w tym urografię.

Reklama

szpital wojewódzki
Strach przed SARS-CoV-2 sprawił, że ludzie unikają korzystania z badań · fot. bielsko.info


Krzysztof Pliszek, z-ca dyrektora ds. lecznictwa Szpitala Wojewódzkiego zwrócił uwagę, że ZDO dysponuje nowoczesnym sprzętem diagnostycznym, w tym m.in. kupionym rok temu wysokiej klasy rezonansem magnetycznym. Urządzenie kosztowało 5,5 mln złotych. - Posiadamy również dwa aparaty do tomografii komputerowej. Chorzy w ciągu kilku dni mają wykonywane zlecone badania. Dzięki sprawnie działającemu zespołowi Zakładu Diagnostyki Obrazowej, dość szybko otrzymują także opis badania. Podobnie jest w przypadku rezonansu magnetycznego - powiedział dyrektor.

Anna Korzonkiewicz, koordynator Zakładu Diagnostyki Obrazowej przyznała, że pacjenci, jeżeli tylko otrzymają skierowanie, nie powinni zwlekać z udaniem się na badania. - Szybkie wykonanie tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego jest istotne zwłaszcza u pacjentów onkologicznych, z uwagi na możliwość szybkiego wdrożenia właściwego, celowanego leczenia - powiedziała.

Nie mniej istotne jest wykonanie USG i USG-Doppler, które służą monitorowaniu już rozpoznanych chorób.
Warto podkreślić, że Zakład Diagnostyki Obrazowej działa z uwzględnieniem wszelkich procedur, które mają zapobiec zakażeniu SARS -CoV-2 zarówno wśród osób z zewnątrz, jak i wśród personelu. - Szpital Wojewódzki jest placówką bezpieczną. Pacjenci nie są narażeni na zakażenia nie tylko koronawirusem, ale również innymi patogenami - wyjaśnił Krzysztof Pliszek.

Anna Korzonkiewicz podkreśliła, że pacjenci umawiani są na badania na konkretne godziny, z zachowaniem odpowiedniego odstępu czasowego, by uniknąć tłoku pod pracowniami. Po każdej osobie dezynfekowany jest stół do badań oraz w przypadku USG - głowice aparatów. - Personel ubrany jest w środki ochrony osobistej. Zwracamy również uwagę, aby pacjenci mieli założone przynajmniej maski zasłaniające usta i nos - powiedziała koordynator.

Znaczny wpływ na bezpieczeństwo ma to, że w bielskiej placówce nie ma oddziału zakaźnego. Osoby, u których stwierdzone zostaje zakażenie SARS -CoV-2, są natychmiast kierowane do szpitali jednoimiennych.

mp / czecho.pl
źródło: Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.