czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 28 września 2020
  • 29 września 2020
  • wyświetleń: 1533

Kończy się ważna inwestycja w Bielskim Centrum Psychiatrii

Do końca listopada ma się zakończyć modernizacja budynku głównego Bielskiego Centrum Psychiatrii- Olszówka w Bielsku-Białej. To prawie 3-letnia niezbędna inwestycja.

Reklama

Kończy się ważna inwestycja w Bielskim Centrum Psychiatrii
Kończy się ważna inwestycja w Bielskim Centrum Psychiatrii · fot. Powiat bielski


- Pacjenci przebywający na oddziale całodobowym będą mieli więcej przestrzeni. Znaczącej poprawie ulegną wszystkie miejsca, w których są przyjmowani chorzy i to jest najistotniejsza rzecz. Będzie po prostu przyjaźniej - mówi starosta Andrzej Płonka.

Po modernizacji oddział całodobowy psychiatryczny będzie zajmował większą powierzchnię- sale chorych ulokowano na parterze oraz pierwszym piętrze. Liczba łóżek nie zmieni się, nadal będzie ich 39. W innym miejscu będzie działała izba przyjęć oraz oddział dzienny. Koszt inwestycji, to niespełna 5,5 mln zł. Tegoroczne prace mają zostać sfinansowane ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Kończy się ważna inwestycja w Bielskim Centrum Psychiatrii
Kończy się ważna inwestycja w Bielskim Centrum Psychiatrii · fot. Powiat bielski


Budynek, w którym mieszczą się m.in. całodobowy oddział psychiatryczny nie spełniał już norm przeciwpożarowych, ani sanitarnych - na oddziałach było po prostu ciasno. Gruntowna przebudowa była więc koniecznością. Jak mówi Adam Kasperek, z-ca dyrektora ds. administracyjno-technicznych szpitala z obiektu ocalały tylko mury. Wymieniono wszystkie instalacje, podłogi, kapitalny remont przeszły sale chorych i łazienki, a także gabinety lekarskie i pomieszczenia socjalne.

Obiekt przeszedł termomodernizację, dobudowano klatkę schodową, pojawiły się nowe sale dla pacjentów, zmieniona została konstrukcja dachu. Korytarze spełniają wszystkie wymogi bezpieczeństwa. Obecnie montowana jest także winda. Jak mówi Lucyna Łagowska, dyrektor naczelny szpitala wszystko odbywa się przy działającej placówce. Organem prowadzącym dla Bielskiego Centrum Psychiatrii - Olszówka jest powiat bielski.

mp / czecho.pl

źródło: Powiat Bielski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.