czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 30 września 2020
  • 1 października 2020
  • wyświetleń: 4333

Włącz się do zbiórki nakrętek dla chorej Ewelinki!

W kilku miejscach Czechowic-Dziedzic będą zbierane plastikowe nakrętki, z których dochód będzie przeznaczony na leczenie ciężko chorej, 2-letniej Ewelinki.

Reklama

nakrętka
Włącz się do zbiórki nakrętek dla chorej Ewelinki!


Ewelinka urodziła się 15 maja 2018 roku. Połowa serca, jaka jej została, musi starczyć na jak najdłuższy czas. Jej choroba potocznie nazywa się zespołem niedorozwoju lewego serca HLHS z innymi nieprawidłowościami.

- Wada serca Ewelinki to tykająca bomba i w każdej chwili mogą być potrzebne ogromne środki na ratowanie jej życia. Co kilka miesięcy Ewelinka przechodzi echo serca, gdzie szczegółowe oględziny aktualnej sytuacji są analizowane i wtedy zapadają kolejne decyzje co do dalszego postępowania. Nie wiemy co się wydarzy jutro a tym bardziej w przyszłości. Jako rodzice pragniemy zabezpieczyć nasze dziecko i być przygotowani na każdą ewentualność - piszą rodzice Ewelinki [url=http://]na stronie internetowej[/url] poświęconej zbiórce na jej leczenie.


- Złożona wada serca jest tak skomplikowaną dysfunkcją, iż często się zdarza ,że takiej pomocy lekarze , szpitale, NFZ nie są w stanie zaoferować z przyczyn technicznych , wysokiego ryzyka lub gdyby miało to być przesuwane w czasie. (terminy kolejnych etapów operacji muszą być ściśle przestrzegane aby opracowane etapy korekcji systemu krążenia miały sens i mogły maksymalnie wydłużyć życie dziecka) - dodają.

Włącz się do zbiórki nakrętek dla chorej Ewelinki!
Włącz się do zbiórki nakrętek dla chorej Ewelinki! · fot. www.serceewelinki.pl


Obecnie prowadzona jest zbiórka nakrętek, z których dochód zostanie przeznaczony na operację, rehabilitację i bieżące potrzeby Ewelinki. Kosze na nakrętki zostały postawione w Szkole Podstawowej nr 6, Foto Centrum Jonkisz przy ulicy Słowackiego 8, Booty Sklep na wprost dworca PKP oraz obok w sklepie z biżuterią oraz sklepie Społem "Znajomy", przy ulicy Łukasiewicza 2. Już wkrótce kosz na nakrętki zostanie postawiony przed Urzędem Miasta na placu Jana Pawła II.

Osoby, które chcą wpłacić pieniądze na rzecz chorej Ewelinki mogą to również zrobić poprzez przelew bankowy na konto nr 49 1050 1070 1000 0022 6906 4552 z hasłem "Serce Ewelinki".

Więcej o zbiórce oraz samej Ewelince można przeczytać na stronie www.serceewelinki.pl

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.