Wiadomości

  • 2 października 2020
  • wyświetleń: 5402

Ruszyła czwarta edycja programu "Zdolni z Czechowic-Dziedzic"

W minioną środę, 30 września w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach miało miejsce uroczyste podpisanie umowy na realizację programu "Zdolni z Czechowic-Dziedzic, miasta z zapałem", realizowanego wspólnie przez Gminę Czechowice-Dziedzice i Fundację Lotos, będącą jego partnerem finansowym.

Ruszyła czwarta edycja programu "Zdolni z Czechowic-Dziedzic"
Ruszyła czwarta edycja programu "Zdolni z Czechowic-Dziedzic" · fot. UM Czechowice-Dziedzice


To już czwarta edycja programu - wszystkie wcześniejsze cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem wśród uczniów i nauczycieli gminnych placówek. Koordynatorem realizacji projektu z ramienia Gminy jest Zespół Obsługi Placówek Oświatowych w Czechowicach-Dziedzicach.

Należy podkreślić, że realizacja programu edukacyjnego "Zdolni z Czechowic-Dziedzic, miasta z zapałem", nie byłaby możliwa bez wsparcia finansowego Fundacji Lotos, która podpisując z Gminą Czechowice-Dziedzice umowę o jego realizacji, wsparła przedsięwzięcie darowizną w kwocie 250 tysięcy złotych. Wsparcie to wpisuje się w strategię Grupy Lotos, która chętnie podejmuje działalność szanującą i uwzględniającą potrzeby społeczności lokalnych, jak i wyzwań społecznych i środowiskowych występujących na terenach jej oddziaływania.

Ruszyła czwarta edycja programu "Zdolni z Czechowic-Dziedzic"
Ruszyła czwarta edycja programu "Zdolni z Czechowic-Dziedzic" · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Umowę na realizację programu podpisali burmistrz Czechowic-Dziedzic, Marian Błachut i Tadeusz Szkudlarski - Prezes Lotos Terminale S.A. Przy podpisaniu umowy obecni byli również Mirosław Olek - Dyrektor Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych - a także Aleksandra Rozmus - Główny Specjalista LOTOS TERMINALE S.A. oraz Grzegorz Wąsik - Naczelnik Wydziału Promocji Urzędu Miejskiego.

Celami i zadaniami projektu są:
  • uatrakcyjnienie i poszerzenie dotychczasowych form aktywności gminnych szkół,
  • stymulowanie uczniów do samodzielnego poszerzania posiadanej wiedzy,
  • kształtowanie postaw twórczych,
  • promocja Grupy LOTOS S.A. oraz Gminy Czechowice-Dziedzice,
  • aktywizacja środowiska szkolnego jako gminy otwartej na wyzwania edukacyjne XXI wieku,
  • upowszechnienie wiedzy o działalności i społecznej odpowiedzialności Grupy LOTOS S.A.,
  • wykorzystanie potencjału tkwiącego w najzdolniejszych uczniach na rzecz gminy Czechowice-Dziedzice, w tym zainteresowanie uczniów problemami ekologicznymi i gospodarczymi oraz dziedzictwem regionalnym.


Przedsięwzięcie realizowane jest od października 2020 roku do czerwca 2021 roku i adresowane jest do uczniów szkół podstawowych.

Przed młodymi ludźmi wiele pasjonujących odkryć i zadań. Życzymy im powodzenia w realizacji ciekawych projektów naukowych.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.