Wiadomości

  • 5 listopada 2020
  • wyświetleń: 1353

We wrześniu mniej bezrobotnych w gminie Czechowice-Dziedzice

Powiatowy Urząd Pracy w Bielsku-Białej podał dane na temat liczby osób bezrobotnych w gminie Czechowice-Dziedzice według stanu na 30 września. Według najnowszych danych PUP, zmniejszyła się liczba osób pozostających bez pracy w naszej gminie.

urząd pracy
Urząd Pracy w Czechowicach-Dziedzicach · fot. Google Street View


Według danych PUP z 30 września, bezrobotnymi w gminie Czechowice-Dziedzice pozostawały 924 osoby - w tym miesiącu 28 osób znalazło pracę i zostało wyrejestrowanych z listy PUP.

Stopa bezrobocia na 30 września 2020 roku - z odniesieniem do sierpnia wyniosła (według ostatnich danych opublikowanych przez Główny Urząd Statystyczny):
  • w kraju 6,1% (bez zmian),
  • w województwie śląskim 4,8% (bez zmian),
  • w mieście Bielsko-Biała 2,5% (spadek o 0,1%*),
  • w powiecie bielskim 4,3% (spadek o 0,1%).


- We wrześniu zgłoszono 1667 wolnych miejsc pracy, tj. o 958 więcej niż w miesiącu poprzednim. Wśród zgłoszonych miejsc pracy 87 dotyczyło osób niepełnosprawnych. Zgłoszono 1582 wolne miejsca pracy w ramach ofert niesubsydiowanych oraz 85 miejsc pracy subsydiowanej - informuje Powiatowy Urząd Pracy w Bielsku-Białej. Ponadto, we wrześniu do PUP nie wpłynęła żadna informacja dotycząca zamierzonych zwolnień grupowych z przyczyn dotyczących zakładu pracy.

Czy obecnie wprowadzone restrykcje związane ze zwalczaniem epidemii koronawirusa wpłyną na liczbę bezrobotnych w powiecie bielskim i gminie Czechowice-Dziedzice? Dowiemy się pod koniec roku, kiedy to do Powiatowego Urzędu Pracy wpłyną dane za październik oraz listopad. Warto tutaj przypomnieć, że wiosną, podczas pierwszej fali epidemii, bielski PUP zanotował wzrost liczby bezrobotnych, o czym pisaliśmy między innymi tutaj oraz tutaj.

mp / czecho.pl

źródło: PUP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.