Wiadomości

  • 14 listopada 2020
  • 18 listopada 2020
  • wyświetleń: 24031

[FOTO, WIDEO] Tragiczny wypadek na budowie magazynów przy DK-1

W sobotę, 14 listopada około godziny 11:20 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na terenie budowy magazynu w pobliżu trasy DK-1 w Czechowicach-Dziedzicach. Do akcji zadysponowano strażaków z JRG-2, ratowników z Bielskiego Pogotowia Ratunkowego i załogę śmigłowca LPR z Krakowa.

Wypadek na terenie budowy magazynów - 14.11.2020 · fot. mp / czecho.pl + nadesłane przez czytelnika


- Zostaliśmy zadysponowani do zabezpieczenia lądowania śmigłowca. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Przed przyjazdem jednostek ochrony przeciwpożarowej, na miejscu znajdowało się pogotowie ratunkowe. Była prowadzona reanimacja osoby poszkodowanej, która prawdopodobnie spadła z dużej wysokości - powiedział naszemu portalowi mł. asp. Burian Zdzisław z JRG-2 w Bielsku-Białej (posterunek zamiejscowy Czechowice-Dziedzice).Niestety mimo wysiłku ratowników i trwającej około 40 minut reanimacji, nie udało się uratować życia poszkodowanego mężczyzny w wieku 59 lat. Zastępy powróciły do bazy, a śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego na lotnisko w podkrakowskich Balicach. Szczegółowe okoliczności wypadku wyjaśni śledztwo, które prowadzi policja pod nadzorem prokuratury. Warto również dodać, że na miejsce nie mógł być zadysponowany śmigłowiec LPR "Ratownik4" z bazy w Katowicach - Muchowcu - w czasie wypadku w Czechowicach-Dziedzicach ta latająca karetka brała udział w akcji ratowniczej przy pożarze szpitala w Katowicach.

sid, mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.