Wiadomości

  • 15 listopada 2020
  • 16 listopada 2020
  • wyświetleń: 8141

[FOTO] Solidna kraksa na DK-1 w Goczałkowicach. Jedna osoba ranna

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło w niedzielę, 15 listopada około godziny 14.00 w Goczałkowicach Zdroju na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 1 z ulicą Uzdrowiskową. Samochód osobowy zderzył się tam z pojazdem dostawczym.

Groźny wypadek na DK-1 w Goczałkowicach Zdroju - 15.11.2020 · fot. Nadesłane przez czytelnika


Na miejsce skierowano patrol policji, zespół ratownictwa medycznego oraz jednostkę straży pożarnej. Na czas akcji ratowniczej droga w kierunku stolicy Podbeskidzia była zablokowana - policja wyznaczyła objazd ulicami Uzdrowiskową oraz Borowinową. Ruch w kierunku Pszczyny i Katowic prowadzony był prawym pasem - jak informowali nasi czytelnicy, korek sięgał skrzyżowaniu DK-1 z ulicą Węglową w Czechowicach-Dziedzicach.

Wstępnie wiadomo, że do kraksy doprowadziła kobieta kierująca Oplem Corsą, która wyjeżdżając z ul. Uzdrowiskowej w lewo (kierunek na Katowice), wymusiła pierwszeństwo na kierowcy dostawczego Iveco, który poruszał się w stronę Bielska-Białej. Kierujący autem dostawczym próbował jeszcze ominąć przeszkodę i skierował swój pojazd na barierki. Być może to ocaliło życie sprawczyni i jej pasażerce. Rozpędzone, ważące 3,5 tony Iveco uderzyło w przednią część osobowego Opla, omijając przestrzeń pasażerską. Furgon skończył podróż na barierkach.

Do szpitala przewieziono kierującą Oplem, u której podejrzewano uraz kręgosłupa. Kobieta była przytomna i komunikatywna. Jej życiu na zagraża niebezpieczeństwo. Policjanci wstępnie zakwalifikowali to zdarzenie jako wypadek drogowy. Dokładna kwalifikacja zdarzenia nastąpi po ustaleniu obrażeń poszkodowanej.

mp, sid / czecho.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.