Wiadomości

  • 23 listopada 2020
  • wyświetleń: 5990

[FOTO] Nie ma opóźnień przy przebudowie ulicy Prusa

Pod koniec sierpnia ruszyła przebudowa ulicy Prusa. Postanowiliśmy odwiedzić to miejsce i zapytać w Starostwie Powiatowym w Bielsku-Białej, pod który należy droga, jak postępują prace przy tej inwestycji.

Nie ma opóźnień przy przebudowie ulicy Prusa - 23.11.2020 · fot. mp / czecho.pl


Przebudowa ulicy Prusa zakłada modernizację drogi powiatowej ul. Prusa wraz z przebudową skrzyżowania z ul. Barlickiego (drogą gminną) na rondo. To trasa do rafinerii, w okolicy znajduje się PSZOK. Roboty na ok. kilometrowym odcinku to koszt 8 mln zł, z czego 4,4 miliona złotych pokryje dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

Jak obecnie postępują prace przy tej inwestycji? - Prace przy przebudowie ul. Prusa w Czechowicach-Dziedzicach przebiegają bez opóźnień. Na ukończeniu są roboty przygotowawcze, jeszcze w tym miesiącu ruszą prace stricte drogowe. Jeśli zima na to pozwoli, drogowcy będą pracować bez przerwy - powiedziała portalowi czecho.pl Magdalena Fritz, rzeczniczka prasowa Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej.

Nie ma opóźnień przy przebudowie ulicy Prusa - 23.11.2020
Nie ma opóźnień przy przebudowie ulicy Prusa - 23.11.2020 · fot. mp / czecho.pl


- Wszystko jednak zależy od warunków atmosferycznych, a tych nie jesteśmy w stanie przewidzieć. W ramach inwestycji do tej pory wycięto drzewa, które kolidowały z przebudową, zakończono roboty rozbiórkowe (rozebrano stare chodniki, krawężniki, kratki...), na ukończeniu jest budowa kanalizacji deszczowej, przekładane są sieci, które kolidują z drogą, budowany jest nowy wodociąg - dodaje przedstawicielka bielskiego starostwa.

Co ciekawe, drogowcy pracujący przy inwestycji natrafili na niespodziewane trudności. - Drogowcy znajdują w ziemi niezinwentaryzowane dotąd sieci, niektóre z nich są już nieczynne. Wykonawca szuka ich właścicieli i ustala z nimi szczegóły. W przypadku prac w przemysłowym mieście, jakim są Czechowice-Dziedzice nie jest to jednak nic nadzwyczajnego. Co najważniejsze, jak zapewniają w Powiatowym Zarządzie Dróg w Bielsku-Białej nie wpływa to na opóźnienie inwestycji - podsumowuje Fritz.

Nie ma opóźnień przy przebudowie ulicy Prusa - 23.11.2020
Nie ma opóźnień przy przebudowie ulicy Prusa - 23.11.2020 · fot. mp / czecho.pl


Warto również dodać, że na ulicy Prusa od kilkunastu dni kierowcy muszą liczyć się z dużymi utrudnieniami. Przy remontowanej drodze znajduje się punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych i mieszkańcy, którzy chcą odwiedzić PSZOK oraz kierowcy jeżdżący ulicą Prusa jak i autobusy PKM natrafiają na duże trudności komunikacyjne - tworzą się tam zatory drogowe przy wjeździe do punktu.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.