Wiadomości

  • 30 listopada 2020
  • wyświetleń: 3486

Zatory przy wjeździe do PSZOK przy Prusa. "UM monitoruje sytuację"

W poniedziałkowym artykule Nie ma opóźnień przy przebudowie ulicy Prusa wspominaliśmy, że od kilku tygodni kierowcy samochodów osobowych, jak i ciężarowych oraz autobusów napotykają na duże utrudnienia w postaci zatorów, które tworzą się przy wjeździe do PSZOK. Zapytaliśmy w czechowickim Urzędzie Miejskim, jak radzi sobie z tą sytuacją.

Nie ma opóźnień przy przebudowie ulicy Prusa - 23.11.2020
Zatory przy wjeździe do PSZOK przy Prusa. "Urząd Miejski stale reaguje" · fot. mp / czecho.pl


Na kwestię zatorów drogowych pojawiających się na ulicy Prusa zwrócili nam uwagę nasi czytelnicy. Problemy pojawiły się przy początku jej przebudowy, a trzeba pamiętać, że przy Prusa znajduje się główna brama wjazdowa do terminali paliwowych spółki Lotos oraz PSZOK, czyli punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. To właśnie przy wjeździe do tego drugiego obiektu kierowcy samochodów osobowych i ciężarowych, ale również autobusów PKM (jeżdżą tam linie nr 2, 3, 4, 5 i 8) napotykali na duże trudności. Jak próbuje poradzić sobie z tym czechowicki Urząd Miejski?

- Za funkcjonowanie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych oraz sprawną obsługę korzystających z niego mieszkańców odpowiada firma Sanit-Trans, realizująca zadanie polegające na odbiorze i zagospodarowaniu odpadów komunalnych na terenie Gminy Czechowice-Dziedzice. Należy zauważyć, że problemy z wjazdem na teren PSZOK związane są z trwającą inwestycją, polegającą na modernizacji i przebudowie ulicy Prusa, która - choć współfinansowana przez gminę - jest zadaniem realizowanym przez Zarząd Dróg Powiatowych w Bielsku-Białej - poinformował portal czecho.pl Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach.

- Jednak mając na uwadze komfort i bezpieczeństwo korzystających z PSZOK mieszkańców, Biuro ds. Gospodarki Odpadami Urzędu Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach stale monitoruje sytuację i wspólnie z firmą Sanit-Trans wypracowuje rozwiązania mające na celu zminimalizowanie uciążliwości związanych z inwestycją realizowaną na ulicy Prusa, gdzie funkcjonuje PSZOK. Właśnie w tym celu wprowadzono zmiany w godzinach pracy PSZOK, wprowadzając godziny późnopopołudniowe, wręcz wieczorne. Umożliwia to rozładowanie ruchu na ulicy Prusa oraz korzystanie z PSZOK kiedy na ulicy Prusa nie są już prowadzone prace - podkreśla czechowicki magistrat.

A co z pomysłem przyjmowania odpadów w innym miejscu miasta? - Koncepcja, polegająca na tym, by na czas przebudowy ulicy Prusa przyjmować odpady w innym miejscu okazała się być niemożliwa do realizacji, ze względu na obowiązujące przepisy dotyczące gospodarki odpadami. W tej chwili sytuacja przy wjeździe na PSZOK powinna się poprawiać, gdyż mamy już za sobą wzmożony ruch, związany z jesiennym porządkowaniem ogrodów oraz sezonowym wywożeniem skoszonej trawy - podsumowuje miejscowy samorząd.

mp / czecho.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.